הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 25.09.09

 

אלגוריתם מסייע לבחור את גישת הטיפול בשברים באיזור האף
רים באיזור האף (Nasal fracture) עשויים להחלים כראוי הן כתוצאה מפרוצדורה פתוחה והן כתוצאה מסגורה (closed או open reduction) וזאת כל עוד נבחרת גישת הטיפול הנכונה לשבר הספציפי, כך עולה מממצאים שפורסמו בכתב העת Archives of Facial and Plastic Surgery.
סטטינים מפחיתים שיעורי התמותה עקב כשל לבבי אך ורק בחולים במחלה איסכמית
חוקרים ישראלים מסרו לאחרונה כי השפעותיהם של סטטינים על תמותה בקרב חולים עם כשל לבבי מוגבלים אך ורק עבור החולים הסובלים ממחלה איסכמית.
אספירין להגנה מפני סרטן המעי הגס
חוקרים מציעים כי אספירין מסוגל להגן מפני סוגים מסוימים של סרטן המעי הגס.
13 מקרים של PML אירעו בקרב חולים הנוטלים Tysabri
ה- FDA קיבל 13 דיווחים מאושרים מרחבי העולם על היארעות של progressive multifocal leukoencephalopathy ,PML בקרב חולים הנוטלים natalizumab ,Tysabri לטיפול בטרשת נפוצה.
בדיקת דם לאיתור סרטן במעי הגס וברקטום
דיקת דם חדשה עשויה להפוך את תהליך האיתור של סרטן קולורקטאלי לזול ופשוט, כך מציעים שני מחקרים חדשים.
Procter & Gamble בקמפיין להעלאת המודעות לטיפול נגד אוסטיאופורוזיס
חברת Procter & Gamble פתחה בקמפיין חדש בבריטניה הקורא לרוקחים למלא תפקיד חשוב יותר בניטור אחר ההיענות לטיפול באוסטיאופורוזיס וזאת על מנת להבטיח היענות ושימוש נכון בתרופות.
מומחים מדגישים את חשיבות החיסון נגד שפעת החזירים
מומחים מובילים לחיסון הדגישו את חשיבותו של הקמפיין הקרב ובא לחיסון נגד שפעת החזירים וזאת עקב חששות כי רופאים וחולים יסרבו להתחסן.
המלצות לחיסון נגד Haemophilus Influenzae B
בעקבות האישור אותו נתן ה- FDA ל- Hiberix המיועד לחיסון נגדHaemophilus influenzae type b ,Hib, מפרסם ה- CDC המלצות לשימוש בו ב- MMWR.
דרושים גורמים מנבאים להתלקחות בקרב חולי אסטמה נשלטת היטב
הבדיקות הסטנדרטיות המיועדות להערכת הסיכון העתידי לסבול מתסמינים של אסטמה ומהתלקחויות הינן בעלות כח מנבא חלש בקרב אנשים הסובלים מאסטמה ואשר ממלאים אחר הנחיות הטיפול, כך עולה ממחקר חדש.
מחקר חדש מציע הסבר לעמידות החיידקים לאנטיביוטיקה
פיתוח תרופות אניטיביוטיות חדשות לחיידקים העמידים למתיצילין, MRSA ,Methicillin-resistant Staphylococcus aureus נתקל בשנים האחרונות בקשיים רבים, הן בשל עלויות הגבהות והן בשל סוגיות הבטיחות הרבות.
FDA: תוספת אזהרה לעלון המידע המצורף לזריקות של promethazine hydrochloride
ה- FDA ביקש כי תתווסף אזהרה לעלון המידע המצורף למוצרים המכילים promethazine hydrochloride המיועדים להזרקה, האזהרה צריכה להסביר את הסיכון לפגיעה חמורה ברקמה הקשורה עם מתן תוך ורידי של התרופה.
Astra Zeneca מציעה ל- NHS גישה לבדיקה לאיתור מוטציות ב- EGFR בסרטן הריאות
חברת Astra Zeneca הודיעה לאחרונה כי תציע ל- NHS להשתמש בבדיקה לאיתור מוטציות ב- EGFR (epidermal growth factor receptor-tyrosine kinase) כשירות רפואי.
פעילות גופנית קשורה בעליה בשרידות בקרב קשישים
פעילות גופנית קשורה בשרידות מוגברת בקרב קשישים אפילו אם אינם מתחילים את ביצוע הפעילות טרם הגיעם לגיל מתקדם – כך מדווח מחקר אורך שפורסם ב- Archives of Internal Medicine.
סקירה קלינית: מתן חיסון נגד נגיף האינפלואנזה לילדים אלרגים לביצים
מאמר שפורסם ב- BMJ סוקר את הספרות הקיימת בנוגע לבטיחותם של חיסונים נגד שפעת ומספק קווים מנחים עבור מתן של החיסונים הללו לילדים אלרגיים לביצים.
ילדים אפילפטים נוטים לסבול פעמים רבות מצפיפות עצם נמוכה
צפיפות עצם נמוכה מהווה ממצא נפוץ בקרב ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים עם אפילפסיה, כך טוענים חוקרים מאיטליה.
GSK מקטינה את תמיכתה בכינוסי רופאים
חברת GSK החליטה כי משנת 2010 היא עומדת להקטין את תמיכתה בכינוסי רופאים, התמיכה תהייה רק בכינוסים שיתרמו להעלאת רמת הטיפול בחולים ולא בכינוסים בעלי אופי מסחרי.
השכלה גבוהה הינה פקטור חיזוי התורם להקדמת הטיפול התרופתי בחולי פרקינסון
מוגבלות והשכלה גבוהה הינם גורמים החוזים צורך מוקדם לטיפול סימפטומטי בקרב חולי פרקינסון, כך טוען ה- National Institutes of Health Exploratory Trials in Parkinson Disease ,NET-PD.
פעילות גופנית קשורה בעליה בשרידות בקרב קשישים
פעילות גופנית קשורה בשרידות מוגברת בקרב קשישים אפילו אם אינם מתחילים את ביצוע הפעילות טרם הגיעם לגיל מתקדם – כך מדווח מחקר אורך שפורסם ב- Archives of Internal Medicine.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007