הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Darusentan מסייע להפחתת לחץ דם במקרים של יל"ד שלא מגיב לתרופות
22.9.09


 

טיפול ב- darusentan במקרים של יתר לחץ דם שאינו מגיב לתרופות קשור בהפחתה משמעותית של לחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי, כך עולה ממחקר שמצוי ב- phase III שפורסם בצורה מקוונת בכתב העת Lancet Darusentan הינו וזודילטור הפועל בצורה אנטגוניסטית לקולטן endothelin.

קבוצה בינלאומית של חוקרים בשיתוף עם יצרן התרופה חילקו אקראית כ- 400 חולים לקבלת פלסבו או לקבלת אחד משלושה מינונים של  darusentan, 50, 100 או 300 מ"ג שלוש פעמים ביום למשך 14 שבועות. החולים הוסיפו ליטול את הטיפול המקובל - לפחות שלוש תרופות, כולל תרופה משתנת.
לאחר 14 שבועות כל שלוש הקבוצות שנטלו darusentan הציגו הפחתה משמעותית הן בלחץ הדם הדיאסטולי והן בלחץ הדם הסיסטולי של כ- 10-20 מ"מ כספית.
בנוסף, מספר גדול משמעותית של מטופלים בקבוצת ה- darusentan השיגו את לחץ דם המטרה שלהם וזאת ביחס לקבוצת הפלסבו.
תופעת הלוואי הנפוצה ביותר תחת השימוש בתרופה הייתה אגירת נוזלים, התופעה הופיעה בכ- 25% מהחולים.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007