הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כלכליסט: בארי לויט סוגר את הדלת: "לא אמכור את תרו לסאן גם ב־30 דולר למניה"
22.9.09

 

לדברי מייסד חברת התרופות מחיפה, הסכסוך על מכירת תרו לסאן הוא לא עניין של כסף אלא נושא עקרוני. "אני לא רוצה להכתים את המוניטין שלי"
במשרד גדול ברחוב אנדהרי במומבאי יישב היום דיליפ שנגוואי ויבקש לקרוא גרסה מתורגמת של הראיון הזה. שנגוואי, יו"ר חברת התרופות ההודית סאן, עוקב בשנה וחצי האחרונות אחרי כל מילה שיוצאת מפיו של בארי לויט, המייסד ובעל השליטה בחברת התרופות החיפאית ,תרו.
לויט, איש חייכן בן 74, אשר למרות החום הישראלי של תחילת ספטמבר מגיע לראיון עם "כלכליסט" לבוש במקטורן ועניבה, מוחק את החיוך כשהוא מדבר על שנגוואי, האיש שאיתו הוא נמצא במאבק שליטה קשה על תרו.
אף שחילופי ההאשמות בין השניים אינם דבר חדש - על רקע המאבק המשפטי שעדיין מתנהל בין תרו לסאן - החליט לויט לפתוח חזית חדשה, מעט תמוהה. האם מדובר במהלך לגיטימי ונכון או במניפולציה שקופה של אדם מיואש החושש לאבד את השליטה בחברה שהקים? אתם תחליטו. אבל לפני כן - מעט רקע.
 
בשנת 2006 נקלעה תרו לקשיים תזרימיים ונזקקה למזומנים. סאן הגישה לה סיוע חירום וקיבלה בתמורה כ־36% מהון המניות שלה. נוסף על כך הציעה סאן לרכוש את כל מניות תרו במחיר של 7.75 דולרים למניה, ותרו הסכימה.
במאי 2008 השתפר מצבה הכלכלי של תרו והיא ביקשה לבטל את הסכם המיזוג בשל מה שכינתה "המחיר הנמוך של העסקה". בסאן הציעו להעלות את המחיר ל־10.25 דולר למניה, אבל חלק מבעלי המניות של תרו התנגדו בתוקף.
ואז החלה המלחמה.
 סאן ביקשה לממש זכות שניתנה לה בהסכם המיזוג לרכישת מניות המייסדים, משפחות לויט ומורוס, במחיר של 7.75 דולרים למניה. בתרו התנגדו והגישו בקשה לבית המשפט המחוזי בטענה כי מימוש האופציה סותר את חוק החברות. בית המשפט דחה את עמדת תרו, ולויט הבין שאם לא יוגש ערעור יאבד את השליטה במחיר נמוך למדי. הערעור הוגש, ובית המשפט העליון המליץ לצדדים להיכנס להליך גישור - אך גם זה נכשל. כעת ממתינים שני הצדדים לפסיקת בית המשפט. בינתיים שולף לויט קלף מחפיסה אחרת.

 


לידיעה >>

 


מאת: שי אספריל, כתב כלכליסט

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007