הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

TheMarker:ג'נזיים סללה לפרוטליקס את הדרך לשוק של 1.2 מיליארד דולר בשנה
22.9.09


פרוטליקס השלימה את הניסוי המכריע בתרופה שפיתחה, וצפויה להכריז בתוך שבועות על תוצאותיו. שורת תקלות במפעל ג'נזיים, החברה המובילה בענף, יקלו עליה להשתלט במהירות על נתחי שוק.
מנכ"ל פרוטליקס, ד"ר דוד אביעזר, התבטא בביטחון בנוגע לעתידה של פרוטליקס גם כשמניית החברה ליחכה רמה של דולר, 80% פחות ממחיר ההנפקה ואיימה להפוך לעוד חברת ביוטק שהונפקה והכזיבה. ואולם ספק אם גם הוא העריך שדרכה של החברה, שנסחרת כבר בשווי של כ-560 מיליון דולר, לשוק תהיה כה סלולה ונוחה.
פחות משנה לאחר שגייסה את החולים לניסוי בשלב השלישי והמכריע, הכריזה פרוטליקס, שמפתחת חלבונים תרופתיים באמצעות הנדסה גנטית של תאי גזר וטבק, על השלמת הניסוי בתרופה למחלת הגושה. מדובר במחלה נדירה שפוגעת ב-10,000 איש בעולם כולו, כש-8%-10% מהם יהודים אשכנזים. המחלה נובעת מחסרונו של האנזים GCD שמפרק שומנים פרוטליקס טיפלה במהלך בניסוי ב-31 חולי גושה במרכזים רפואיים באירופה, צפון פרוטליקס טיפלה במהלך בניסוי ב-31 חולי גושה במרכזים רפואיים באירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה, ישראל ודרום אפריקה. החברה מתכוונת לפרסם את התוצאות הראשוניות של הניסוי באוקטובר, וצפויה ולהשלים את הגשת הבקשה לרישום התרופה ל-FDA עד סוף 2009. שבוע קודם לכן העניקה ה-FDA ל-prGCD של פרוטליקס מעמד של תרופת יתום (מעמד שניתן לתרופות שנותנות פתרון לבעיה רפואית חסרת מענה שפוגעת בקבוצות חולים קטנות מ-200 אלף איש בארה"ב).

 


לידיעה >>


 מאת: יורם גביזון, כתב TheMarker


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007