הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיכוי של Levothyroxine מגביר את קרישת הדם
18.9.09

 

נראה כי תרופה המדכאת Levothyroxine המיועדת לטיפול בקשריות בבלוטת המגן מובילה לקרישת דם דבר העשוי להגביר את הסיכון לקרישים, כך דיווחו חוקרים מטורקיה בכתב העת Clinical Endocrinology.
החוקרים מצאו כי למרות שה- American Thyroid Association אינה ממליצה על טיפול רוטיני בתרופה לצורך זה, ישנן ראיות כי גישה טיפולית זו עשויה להפחית את גודל הקשריות באיזורים בעולם בהם צריכת היוד הינה גבולית.
היפרתירואידיזם אנדוגני קשור בהשפעה על הקרישה, מחברי המחקר ניסו לבחון האם Levothyroxine הוא שטומן בחובו השפעה זו. במחקר השתתפו 30 נשים לאחר גיל הבלות ללא בעיות בבלוטת המגן עם זפק (nodular goiter) ו- 28 מקרי ביקורת בריאים.
לאחר שנה נצפתה עליה משמעותית במדדים הבאים:plasma fibrinogen, d-dimer, von Willebrand factor, tissue factor ו- plasminogen activator inhibitor בקבוצת המחקר.
לאחר תקנון לגורמים כגון גיל ו- BMI, נמצא כי רמת התרופה בסרום הינה גורם מנבא לרמות גבוהות של fibrinogen כמו גם von Willebrand factor ו- plasminogen activator inhibitor.
בהתחשב בפוטנציאל המוגבר לקרישיות, ממליצים החוקרים לרופאים להיות מודעים להשפעתו של טיפול המעכב Levothyroxine על הקרישה, דבר שעשוי להגביר את הסיכון הקרדיווסקולארי.

 

 

מקור הידיעה >>

 

Clin Endocrinol 2009;71:446-450

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007