הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוסר תנועה ו- VTE: האם נסיעות ארוכות באמת מסוכנות?
18.9.09


 

מחקר חדש מצא כי נסיעות שנמשכו מעל ל- 8 שעות לא הגבירו משמעותית את הסיכון ל-venous thromboembolism.
חוסר תנועה הינו גורם סיכון ידוע ל- venous thromboembolism ,VTE אך השפעתם היחסית של סוגים שונים ומשכי זמן שונים של חוסר תנועה אינה ידועה.
מחקר פרוספקטיבי ניסה לבחון את הקשר שבין סוג חוסר התנועה ובין הסיכון ל- VTE בקרב 7,940 חולים שהגיעו עצמאית ל-12 מחלקות מיון ונבדקו לנוכחות VTE.
חוסר התנועה סווג כ: ללא חוסר תנועה, חוסר תנועה מוחלט (חוסר תנועה של כל הגוף למשך יותר מ -48 שעות), גפיים, נסיעה (חוסר תנועה של מעל ל- 8 שעות שנבע מנסיעה במהלך 7 הימים האחרונים), נאורולוגי (שיתוק) ואחרים.
באופן כללי, 1,394 חולים (18%) דיווחו על חוסר תנועה ו- 545 חולים (7%) אובחנו עם VTE (pulmonary embolism ב- 354, deep venous thrombosis ב- 72 ו- PE ו- DVT ב- 119).

הסיכון עבור VTE שנמצא עבור סוגים שונים של חוסר תנועה: גפיים (סיכון יחסי 2.25), נאורולוגי (סיכון יחסי 2.23), אחר (סיכון יחסי 1.97), כללי (סיכון יחסי 1.76) ונסיעה (סיכון יחסי 1.19).
העלייה בסיכון היחסי שנמצאה כקשורה עם נסיעה לא היתה משמעותית מבחינה סטטיסטית.
יש לציין כי סוג הנסיעה (מטוס, רכבת או מכונית) לא נבדק ויתכן כי יכול היה להשפיע על המשמעות הסטטיסטית.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007