הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחלת עורקים פריפרלית נמצאה כקשורה עם שיעורי תמותה גבוהים לטווח הארוך
18.9.09

 

אשפוז עקב מחלת עורקים פריפרלית peripheral arterial disease ,PAD קשור בסיכון גבוה לתמותה בתוך חמש שנים, סיכון המשתווה לזה של אשפוז עקב MI או שבץ איסכמי, כך עולה מדיווח שפורסם ב- BMC Cardiovascular Disorders.
הממצאים האחרונים מדגישים את החשיבות שבהגברת המודעות ל- PAD הן בקרב החולים והן בקרב הרופאים ואת החשיבות שבטיפול אגרסיבי.
PAD פוגעת בכ-27 מיליון אנשים באמריקה הצפונית ובאירופה ואף צפוי שהיארעות המחלה תגדל עם התבגרות האוכלוסייה, בעוד שידוע כי PAD נוטה להגביר את הסיכון לתמותה עקב התקפי לב ושבץ, החולים פעמים רבות אינם מודעים לסיכונים הללו ולכן אינם מטפלים במחלתם.
על מנת להעריך את סיכוני התמותה בחנו החוקרים 4,158 חולים שאושפזו בבתי החולים עקב אירועים של PAD בשנים 1997 או 2000, 60% מהחולים היו גברים. הסיכון לתמותה למשך 28 ימים היה 2.4% עבור גברים ו- 3.5% עבור נשים. הסיכון לתמותה בתוך שנה ו-5 שנים היה 10.3% ו- 31.0% בהתאמה עבור גברים ו- 10.4% ו- 27.4% בהתאמה עבור נשים.
מחברי המחקר מסרו כי למרות שהסיכון לתמותה לטווח הקצר לאחר האשפוז הראשוני עקב PAD בגפיים התחתונות הינו נמוך יחסית, הסיכון לתמותה עבור 5 שנים הינו גבוה וזאת במיוחד בקרב גברים.
הטיפול המוקדם עבור PAD צריך לכלול שינוי של גורמי הסיכון שכוללים רמות גבוהות של כולסטרול ויתר לחץ דם, הפסקת עישון, טיפול תרופתי ותוכנית של הליכה ברגל.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007