הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם יש לתת אספירין כמניעה לחולי סוכרת ללא אירוע קרדיווסקולארי מקדים?
18.9.09


השימוש באספירין במינון נמוך כטיפול רוטיני למניעה ראשונית של מחלות קרדיווסקולאריות בחולה בסוכרת מסוג 2 עלתה לדיון ב- European Society of Cardiology 2009 Congress.
על אף שיש קונצנזוס לשימוש מניעתי של אספירין במינון נמוך בין הגופים המובילים בעולם  American Heart Association (AHA)  American College of Cardiology (ACC), European Society of Cardiology (ESC), European Association for the Study of Diabetes (EASD) למעט קנדה Canadian Diabetes Association  הטוענת שיש להשאיר את ההחלטה בידי הרופא.
על אף שאין חולק על כך שחולה סוכרתי שעבר אירוע קרדיווסקולארי צריך לקבל טיפול מונע, לגבי חולה סוכרתי שלא עבר, טענו חוקרים בקונגרס, שהמידע הקיים היום לא מספק. לדעתם אסור לשכוח שלחולה סוכרתי  יש סיכוי גבוה לדימום, ולכן השאלה בנושא השימוש המניעתי איננה מובנת מעליה, אלא יש להמשיך ולחקור כדי לקבל את התשובה. 

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י דר' אורה פוניה-זלינגר, אחראית על שירותי רוקחות קלינית, מחוז חיפה וג"מ

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007