הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חולים המטופלים בקלופידוגרל או פראסוגרל: אין מניעה לשימוש ב- PPI לזקוקים לכך
11.9.09


המידע הקיים היום בספרות מצביע על נתונים סותרים ביחס לשאלה האם השימוש ב- PPI מבטל את הפעילות של תכשירים כמו קלופידוגרל (clopidogrel)  או פראסוגרל( prasugrel).

המחקר שפורסם בכתב העת Lancet בא לבחון את הקשר בין השימוש ב- PPI, מידת פעילות הטסיות והאפקט הקליני בחולים שטופלו בקלופידוגרל או פראסוגרל.
הנתונים למחקר נלקחו מתוך שני ניסויים קליניים ה- PRINCIPLE-TIM 44 שבחן את העיכוב של אגרגצית הטסיות אחרי 6 שעות. והניסוי השני TRITON-TIMI38 שבו ה- primary end point היה מות מאירוע קרדיווסקולארי, MI או שבץ. בשני המחקרים השימוש ב- PPI היה בהתאם להחלטת הרופא.
בניסוי ה- PRINCIPLE-TIM 44, 201 חולים שעברו צינתור, 102 קיבלו פראסוגרל, ו-99 קיבלו קלופידוגרל. בחולים שקיבלו PPI עכוב אגרגצית הטסיות הייתה קטנה יותר בהשוואה לחולים שלא קיבלו PPI בקבות הקלופידוגרל, בעוד שבקבוצת הפראסוגרל ההבדלים היו קטנים יותר.
בניסו ה- TRITON-TIMI38, 13608 חולים עם סינדרום קורונארי אקוטי השתתפו במחקר. 6813 קיבלו פראסוגרל, ו- 6795 קיבלו קלופידוגרל. בניסוי זה 33% מהמשתתפים היו על PPI.
הממצאים הנוכחיים אינם תומכים בצורך של מניעת שימוש בו זמני של PPI בחולים הזקוקים לתרופה בזמן הטיפול בקלופידוגרל או בפראסוגרל.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007