הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוצאות מאכזבות לטיפול ב- Ropinirole לאחר שבץ כרוני
11.9.09

 

מחקר חדש שפורסם בכתב העת Stroke טוען כי ropinirole ,DA2 dopaminergic agonist אינו משפר את המצב המוטורי בקרב חולים עם שבץ כרוני.
החוקרים ערכו מחקר אקראי כפל סמיות בקרב 33 חולים עם הפחתה ביכולת המוטורית הנמשכת 1-12 חודשים לאחר השבץ, החוקרים בחנו את יעילותו של ropinirole בשחרור מיידי (0.25 mg עד 4 mg) פעם ביום למשך 9 שבועות ביחס ליכולות המוטוריות. 17 חולים חולקו אקראית לקבוצת הטיפול והשאר טופלו בפלסבו. כל החולים אף קיבלו פיזיותרפיה.
מחברי המחקר מצאו כי ropinirole בשילוב עם פיזיותרפיה אינו משפר את ההתאוששות מעבר לזו המתקבלת תחת טיפול בפיזיותרפיה בלבד. התרופה הינה בטוחה ונסבלת היטב כאשר תופעות הלוואי הנפוצות ביותר שנצפו היו עייפות וסחרחורות.
החוקרים ציינו כי למרות שהמינון הטיפולי הוגדר כ- 3 mg ליום לפחות, לאחר תום השבוע התשיעי למחקר היה המינון 2.4 mg ליום בלבד ולכן יתכן כי ממצאי המחקר אינם מציגים נכונה את יכולותיה האמיתיות של התרופה.

 

 

למחקר >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007