הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סטטינים מועילים לקשישים בריאים
11.9.09

 

קשישים בריאים עשויים להפיק תועלת מנטילת סטטינים, כך עולה מניתוח מחדש של המחקר JUPITER.
המחקר שפורסם בחודש נובמבר האחרון מצא כי סטטינים מסוגלים להפחית את שיעור האירועים הקרדיווסקולריים החמורים בקרב אנשים בריאים בכ- 10-20%. הממצאים הוכחו ככה חזקים שהמחקר הופסק לאחר 1.9 שנים במקום להמשך 5 שנים מה עוד שהוכח כי המטופלים שנטלו פלסבו הציגו סיכון מוגבר לאירועים קרדיווסקולאריים ולתמותה.

הניתוח האחרון שהוצג ב- European Society of Cardiology congress התמקד ב- 5,695 קשישים מעל גיל 70. החוקרים מצאו כי טיפול ב- 20mg של rosuvastatin הפחית ב- 45% את הסיכון להתקפי לב או שבץ וזאת בהשוואה לקשישים שנטלו פלסבו. הטיפול ב- rosuvastatin אף הביא להפחתה של 39% בסיכון לתמותה עקב אירועים קרדיווסקולאריים.
מחברי הניתוח החדש מסרו כי הממצאים מציעים כי יש לשנות את הטיפול הפעיל המקובל עבור קשישים מעל גיל 70 אשר לא סבלו מעולם משבץ או התקף לב ואשר רמות הכולסטרול שלהם תקינות או נמוכות.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007