הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מרבית חולי ה- HIV הנחשבים מאוזנים מציגים רמות מסוימות של נגיפים בדם
11.9.09

 

מבחן בעל רגישות גבוהה מגלה כי מרבית נשאי ה- HIV-1 המוגדרים כ- " elite controllers" (חולים בהם התרבות הנגיף נשלטת בצורה ספונטאנית ללא טיפול בתרופות אנטי רטרו ויראליות) מציגים למעשה רמות נמוכות של הנגיף בדם (viremia) וזאת בנוסף לתגובה של נוגדנים ספציפיים ל- HIV-1 ואובדן של תאי T מסוג CD-4+.

 מחברי המחקר מסרו כי למרות שנהוג לחשוב כי קבוצה זו אינה מציגה כל וירמיה הניתנת למדידה, למעשה: 81% מתוך 83 הנשאים שנבדקו הציגו רמות שונות של הנגיף בפלסמה.
הבדיקה שהינה רגישה פי 250 מהבדיקות המסחריות הזמינות זיהתה רמות חציוניות של 2.3 עותקים למ"ל של RNA נגיפי ואפילו רמות נמוכות אלו נמצאו בקורלציה ישירה עם תגובה של נוגדנים מנטרלים.
כאשר הושוו רמות תאי ה- T מסוג CD-4+ בין נבדקים שהציגו רמות RNA נגיפי מעל ומתחת ל- 1 עותקים למ"ל, נמצא כי הקבוצה שהציגה את הרמות הגבוהות הציגה אף הפחתה משמעותית ברמות תאי ה- CD-4+.
מחברי המחקר מסרו כי התוצאות מצביעות על כך שיתכן כי אף לרמות נמוכות מאוד של וירמיה ישנן השפעות שליליות לאורך זמן.

 

 

מקור הידיעה >>

 

J Infect Dis 2009;200:984-990.


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007