הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פעילות גופנית בעוצמה נמוכה טובה כמו פעילות נמרצת עבור חולי סוכרת
11.9.09

 

מחקר חדש מציע כי פעילות בעוצמה נמוכה הינה יעילה כהתעמלות נמרצת לצורך שיפור המצב הגליקמי בקרב חולי סוכרת.

החוקרים השוו את השפעותיהן של שתי תוכניות שונות לפעילות גופנית על 37 חולי סוכרת. משתתפי המחקר עסקו ב- 55 דקות של פעילות גופנית מתונה (50% מהמאמץ המקסימלי) או ב- 45 דקות של פעילות מאומצת (75% מהמאמץ המקסימלי).
הפעילות כללה הליכה, רכיבה על אופניים ופעילות משולבת. הפעילות הותאמה כך ששתי הקבוצות ישרפו אותה כמות קלוריות. התרגילים בוצעו שלוש פעמים בשבוע למשך שישה חודשים.
שתי התוכניות הפחיתו את משקל הגוף של המשתתפים כמו את רמות ה- HbA1 ואת רמות הכולסטרול, כמו כן נראה שיפור בקיבולת הריאות ובמשקל הגוף הרזה. השיפור הנצפה היה דומה בקרב שתי הקבוצות.
מחברי המחקר מסרו כי היתרונות הבריאותיים של שתי תוכניות הטיפול הינם שווי ערך להפחתה של 6% בסיכוי לתמותה מוקדמת ולהפחתה של 11% בסיכון למחלות קרדיווסקולאריות.
מחקרים קודמים הראו כי מרבית האנשים אינם דבקים בתוכנית של פעילות גופנית מאומצת ומשום שלטווח הארוך חשובה ההיענות של המטופל על מנת לשפר את השליטה הגליקמית ועל מנת להפחית את היארעות התחלואה הקשורה בסוכרת, חיוני להפחית את שיעורי הפרישה של החולים מהתוכנית.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007