הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 11.09.09

 

עדכון H1N1: קווים מנחים של ה- CDC למניעה בילדים צעירים
ה- CDC פרסם לאחרונה קווים מנחים שמטרתם לסייע בהפחתת ההתפשטות והחומרה של נגיף האינפלואנזה בקרב ילדים צעירים והבאים איתם במגע.
טיפול המונחה ע"י רמות ה- procalcitonin יפחית שיעור המרשמים לאנטיביוטיקה
מדידת רמות ה- procalcitonin בסרום של חולים בזיהומים בדרכי הנשימה התחתונות עשויה לסייע בהפחתת השימוש באנטיביוטיקה ללא הגדלת הסיכון לתופעות לוואי, כך מדווח ה- JAMA.
שפעת החזירים חודרת עמוק יותר לריאות ביחס לשפעת העונתית
חוקרים מלונדון מסרו לאחרונה כי שפעת החזירים עשויה להדביק תאים המצויים עמוק יותר בריאות וזאת ביחס לשפעת העונתית, דבר המתבטא בזיהומים חמורים יותר של הריאות.
zanamivir יכול להואיל במקרים של שפעת עמידה ל- Tamiflu
לדברי קבוצת רופאים בריטיים, טיפול חדש שעדיין אינו מאושר יכול לשמש לטיפול בשפעת החזירים במטופלים שמדבקו בווירוס עמיד לתכשיר ה Tamiflu .
חולים המטופלים בקלופידוגרל או פראסוגרל: אין מניעה לשימוש ב- PPI לזקוקים לכך
המידע הקיים היום בספרות מצביע על נתונים סותרים ביחס לשאלה האם השימוש ב- PPI מבטל את הפעילות של תכשירים כמו קלופידוגרל (clopidogrel) או פראסוגרל( prasugrel).
תוצאות מאכזבות לטיפול ב- Ropinirole לאחר שבץ כרוני
מחקר חדש שפורסם בכתב העת Stroke טוען כי ropinirole ,DA2 dopaminergic agonist אינו משפר את המצב המוטורי בקרב חולים עם שבץ כרוני.
סטטינים מועילים לקשישים בריאים
קשישים בריאים עשויים להפיק תועלת מנטילת סטטינים, כך עולה מניתוח מחדש של המחקר JUPITER.
קורס הכשרה לרוקחים אחראיים
קורס הכשרה לרוקחים אחראיים כפי שנדרש בתקנות GMP החדשות
חברת רוש פרמצבטיקה (ישראל) בע"מ: הפסקת השיווק של התכשירים הבאים
חברת רוש פרמצבטיקה (ישראל) בע"מ מבקשת להודיע על הפסקת השיווק של התכשירים הבאים
האיחוד האירופאי מרחיב את ההתוויות לתכשיר MabThera
חברת רוש הודיעה כי קיבלה אישור מהאיחוד האירופאי להרחבת ההתוויות עבור התכשיר MabThera בשימוש משולב עם כימוטרפיה בחולי lymphocytic leukaemia ,CLL אשר מחלתם חזרה
מרבית חולי ה- HIV הנחשבים מאוזנים מציגים רמות מסוימות של נגיפים בדם
מבחן בעל רגישות גבוהה מגלה כי מרבית נשאי ה- HIV-1 המוגדרים כ- " elite controllers" (חולים בהם התרבות הנגיף נשלטת בצורה ספונטאנית ללא טיפול בתרופות אנטי רטרו ויראליות) מציגים למעשה רמות נמוכות של הנגיף בדם (viremia) וזאת בנוסף לתגובה של נוגדנים ספציפיים ל- HIV-1 ואובדן של תאי T מסוג CD-4+.
פנל יועצי FDA ממליץ: אישור Cervarix לנשים והרחבת ההתוויה של Gardasil לגברים
פנל יועצי ה- FDA הוצא מכתב המלצה לקראת ישיבת ה- FDA לאישור Cervarix למניעת סרטן השחלות הנגרם ע"י הפאפילומה וירוס מסוג 16 ו- 18 בגילים 10-25 שנים.
ה- FDA אישר את התרופה Intuniv לטיפול ב- ADHD
חברת Shire הודיעה לאחרונה כי הרגולטורים בארה"ב נתנו "אור ירוק" לתרופה Intuniv המיועדת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז (attention-deficit hyperactivity disorder).
CDC: עדכון H1N1 לשנת 2009 בקרב ילדים
שני שליש מתוך 36 הילדים שמתו בעקבות זיהומים בנגיף האינפלואנזה H1N1 במהלך שנת 2009 הציגו גורמי סיכון ורבים מהילדים האחרים הציגו זיהומים בקטריאלים נוספים, כך עולה מדיווח אותו פרסם ה- MMWR.
היקף מתניים רחב הינו מנבא טוב לסיכון ללקות ביתר לחץ דם
היקף מתניים רחב מהווה גורם המנבא היטב סיכון ללקות ביתר לחץ דם, כך טוען מחקר יווני חדש.
MHRA: הגבלות חדשות על ההתוויות לטיפול בתרופות המכילות קודאין
תרופות המכילות קודאין וזמינות over the counter יאבדו את ההתוויה לטיפול בהצטננות, שפעת, שיעול, כאבי גרון וכאבים קלים. בנוסף, חפיסות הכוללות יותר מ- 32 טבליות של קודאין יהיו זמינות מעתה במרשם בלבד.
Januvia מקבלת אישור מה-EU לטיפול כקו ראשון בתנאים מסוימים בחולי סוכרת סוג 2
MSD הודיעה כי האיחוד האירופאי אישר לתרופה Januvia ,sitagliptin הרחבת ההתוויה לטיפול קו ראשון בסוכרת סוג 2 כאשר דיאטה ופעילות גופנית אינם מספיקים או כאשר לא ניתן לטפל במטפורמין בגלל התוויות נגד או אי סבילות לתרופה.
פעילות גופנית בעוצמה נמוכה טובה כמו פעילות נמרצת עבור חולי סוכרת
מחקר חדש מציע כי פעילות בעוצמה נמוכה הינה יעילה כהתעמלות נמרצת לצורך שיפור המצב הגליקמי בקרב חולי סוכרת.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007