הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 28.08.09

 

CDC: תוחלת החיים בארה"ב מוסיפה לעלות
דיווח ראשוני של ה- CDC טוען כי תוחלת החיים בארה"ב הגיעה בשנת 2007 לשיא של כל הזמנים – 77.9 שנים, ממצא המהווה עלייה לעומת הנתונים שנמצאו בשנת 2006 – 77.7 שנים.
ה- FDA מאשר את Hiberix כבוסטר לחיסון כנגד Haemophilus
ה- FDA אישר לאחרונה בתהליך מואץ את התכשיר Hiberix המיועדת לשמש כבוסטר לחיסון כנגד Haemophilus influenzae type b (Hib). Hiberix מיועדת לילדים בגילאים 15 חודשים עד 4 שנים.
גלי חום עשויים לכוון לטיפול המיועד להפחתת הסיכון ללקות בסרטן השד
ממצאיו של מחקר חדש מצביעים על כך שיתכן כי נוכחותם של תסמינים וזומוטוריים עשויה לסייע בזיהוי נשים אשר סיכונן לסרטן שד פולשני פחת כתוצאה מאימוצה של דיאטה דלת שומן.
רמות נמוכות של ויטמין D נפוצות בקרב ילדים בארה"ב, קשורות בסיכון קרדיווסקולארי
כ- 10% מהילדים ומהמתבגרים מציגים רמות נמוכות של ויטמין D בעוד שכ- 60% מציגים רמות לא מספקות של הוויטמין, כך עולה ממחקר חתך שפורסם בצורה מקוונת בכתב העת Pediatrics.
באיזו דייקנות מזהים רופאים כלליים מצבים של דיכאון?
מטא אנליזה חדשה שפורסמה ב- LANCET טוענת כי רופאים כלליים נוטים לאבחן מצבים של דיכאון יתר על המידה
חברת מרק מתווה את מבנה החברה לאחר המיזוג עם חברת שרינג פלאו
חברת מרק הודיעה על תוכניותיה למבנה החברה החדש לאחר המיזוג.
תרופה חדשה לטיפול בסוכרת מפחיתה את שיעור מקרי ההיפוגליקמיה בתקופת הרמדאן
חולי סוכרת מסוג 2 הצמים בחודש הרמדאן עשויים להפחית את סיכויים ללקות בהיפוגליקמיה אם יטופלו במעכב DPP-4 במקום ב- sulphonylurea.
האם האלכוהול הוא האחראי לעליה בשיעורי הופעת סרטן הפה?
שיעורי הופעת סרטן הפה, הלשון והשפתיים בקרב אנשים בעשור הרביעי לחייהם מצויים בעליה תלולה במהלך העשורים האחרונים.
הערכת NICE אומרת כן לתרופה Stelara המיועדת לטיפול בפסוריאזיס
NICE פרסמה הערכה סופית המאמצת את השימוש בתרופה Stelara של Janssen-Cilag, בחולים מבוגרים עם פסוריאזיס אך רק כאשר המחלה מוגדרת כחמורה וזאת ע"פ ה- Psoriasis Area Severity Index
DOT – אינו שווה את ההשקעה לצורך טיפול בחולי איידס
מחקר אקראי מסוג open-label לא הצליח להראות יתרון ארוך טווח ל-modified directly observed antiretroviral therapy על פני self-administered therapy.
נראה כי Erythropoietin בטוח עבור חולים עם כשל לבבי
מטא-אנליזה חדשה מציעה כי Erythropoietin עשוי להיות בטוח לטיפול באנמיה עבור חולים עם כשל לבבי כרוני וכי ביכולתו של הטיפול למנוע אשפוז.
ממוגרפיה דיגיטלית משפרת את סיכויי הזיהוי של סרטן השד
המעבר מבדיקות סקר המבוססות סרט צילום לממוגרפיה דיגיטלית הוביל לעליה בזיהוי סרטן השד, כך מדווחים חוקרים מארה"ב ב- American Journal of Roentgenology.
האם Golimumab לבד או בשילוב עם Methotrexate, יעיל כטיפול קו ראשון ל- RA?
מחקר שפורסם בכתב העת Arthritis and Rheumatism טוען כי זריקות חודשיות של golimumab, לבד או בשילוב עם methotrexate ,MTX עשויות להפחית סימנים וסימפטומים של rheumatoid arthritis בקרב חולים שלא טופלו מעולם ב- MTX.
על רופאים כלליים לנסות ולאבחן דיכאון בקרב מבוגרים
ה- Royal College of General Practitioners ,RCGP דחק לאחרונה ברופאים כלליים להשתתף בתוכנית מקוונת כחלק מהתפתחותם המקצועית, בבקשו מהם לנסות ולזהות סימנים של דיכאון בקרב חולים מבוגרים.
ה- FDA מסר הודעה מוקדמת על הערכת הבטיחות של התכשיר Xenical
ה- FDA הודיע כי הוא ממשיך בבדיקת מידע הקשור לדיווחים על פגיעה בכבד בחולים שקיבלו (orlistat) xenical, alii שהינה גרסת- OTC של התכשיר.
החיסון כנגד HPV, בטוח כחיסונים אחרים
שיעור ההיארעות של מרבית תופעות הלוואי המתרחשות לאחר החיסון עם quadrivalent human papillomavirus vaccine ,Gardasil אינו גדול יותר ביחס לזה המתרחש בעקבות חיסונים אחרים, כך טוען מחקר במימון פדרלי שפורסם ב- JAMA.
הטיפול באנטיביו' לזיהומים חריפים בדרכי הנשימה בירידה, אך אנטיביו' טווח רחב בעליה
הטיפול באנטיביוטיקה נמצא בירידה עבור זיהומים חריפים בדרכי הנשימה, אך השימוש באנטיביוטיקות טווח רחב נמצא בעליה:
Pioglitazone קשור בסיכון מופחת לאירועים קרדיווסקולרים ביחס ל- Rosiglitazone
חולי סוכרת מסוג 2 המטופלים ב- pioglitazone מציגים סיכון מופחת לכשל לבבי ולתמותה וזאת ביחס לחולים המטופלים ב- rosiglitazone. כך טוען קוהורט רטרוספקטיבי שפורסם ב- BMJ.
TheMarker: קיורטק קיבלה אישור להתחיל בניסוי קליני בחולי סרטן הכבד
בעקבות הודעת החברה, עולה כעת מניית כלל ביוטכנולוגיה, המחזיקה ב-42% מהחברה, ב-3.5%.
הארץ: יוזמה- לאפשר לרופאים להפסיק טיפול באמצע
סוכנות הביטוח "מדנס", המבטחת 80% מרופאי השיניים, מציעה כי הפסקת הטיפול תתאפשר בין היתר במקרי אלימות, ואי ציות להוראות רפואיות
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007