הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הארץ: נבחנת הצעת חוק: על חברות התרופות ייאסר להעניק כספים והטבות לרופאים
18.8.09


מנהלי בתי החולים מוחים: חקיקה מעין זו תפגע בהשתלמויות ובמחקרים הממומנים על ידי החברות
משרד הבריאות בוחן אפשרות לאסור בחוק העברת מתנות או כסף מחברות התרופות לרופאים. החקיקה תחייב לדווח על סכומי הכסף המועברים למוסדות רפואיים. בתגובה מוחים מנהלי בתי החולים הממשלתיים, בטענה כי החקיקה תפגע בחלק גדול מהשתלמויות הרופאים והמחקר הרפואי הממומנים על ידי חברות התרופות.

הלשכה המשפטית במשרד הבריאות בוחנת בשבועות האחרונים את הצטרפות הממשלה ליוזמת חקיקה חדשה של ח"כ אופיר פינס לאיסור קבלת תגמול מגופים העוסקים בתחום הבריאות. לפי הצעת החוק, ייאסר על רופא או רוקח לקבל כסף או מתנה לשימושו האישי או לשימוש קרוב משפחה. חברות תרופות יהיו רשאיות להעביר למוסד רפואי כסף או תגמול לצורכי מחקר או לימוד אך יחויבו לדווח על סכום התגמול. בהצעת החוק יוגבל מימון חברות תרופות לנסיעות לחו"ל של רופאים רק למקרים בהם מדובר בכנס המוקדש בעיקרו לקידום ידע או פעילות רפואית. לפי הצעת החוק, חברת תרופות שתעבור עליו תיקנס, והעונש הנקבע לעבירה חוזרת במשך שלוש שנים עומד על שנת מאסר. בנוסף, לפי ההצעה, יקבע שר הבריאות כללים למתנות בעלות ערך מזערי שלא יחויבו בדיווח. המחלקה המשפטית במשרד הבריאות פנתה החודש למספר גופים במערכת הבריאות כדי לחוות את דעתם בנוגע ליוזמה, והנושא ייבחן בקרוב בוועדה להתקשרויות מסחריות במשרד.

תגובה מפתיעה הגיעה החודש ממנהלי בתי החולים הממשלתיים המתנגדים ליוזמה. במכתב יוצא דופן עליו חתומים עשרה מנהלי בתי החולים הממשלתיים הכלליים, נטען כי "תרומות חברות התרופות מממנות כיום חלק גדול מהמחקר הרפואי הקליני ומההשתלמויות של רופאים. הללו חיוניים לשימור ושיפור איכות הרפואה. בעולם אידיאלי היה מקום להחליף את תרומות החברות במשאבים אחרים, אך בעולם האמיתי גריעת התרומות לא תומר במשאבים אחרים". מנהלי בתי החולים קראו לח"כ פינס להשיג חלופות לסכומים המועברים מטעם חברות התרופות או להסיר את הצעתו. על המכתב חתומים מנהלי בתי החולים הלל יפה, רבקה זיו, רמב"ם, נהריה, וולפסון, אסף הרופא, פוריה, בני ציון, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא ד"ר יצחק זיידס ויו"ר איגוד מנהלי בתי החולים הממשלתיים ומנהל בית חולים ברזילי, ד"ר שמעון שרף. ח"כ פינס השיב השבוע בתגובה כי ימשיך במאמציו לקידום החוק.


מאת דן אבן, כתב הבריאות של "הארץ"


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007