הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוצאות משופרות לטיפול כירורגי בסרטן הערמונית המסתייע ברובוט
18.8.09


 

מחקר חדש מציע כי ניתוח של כריתת הערמונית המסתייע ברובוט robot-assisted laparoscopic) (prostatectomy (RALP) מספק שליטה אונקולוגית דומה לזו של ניתוח כריתה רדיקלי (retropubic radical prostatectomy) אך קשור בתוצאות פונקציונאליות משופרות.

המאמר שפורסם ב- BJU טוען כי גברים שטופלו ב- RALP הציגו החלמה משופרת בהקשר של שליטה על סוגרים ויכולת להגיע לזקפה, ביחס לגברים שעברו ניתוח סטנדרטי לכריתת הערמונית.
שיעור השולים החיוביים היה דומה בשתי הפרוצדורות.
החוקרים מאיטליה בחנו 103חולים שטופלו ב- RALP ו- 105 חולים שטופלו ב- retropubic radical prostatectomy. הקבוצות היו דומות מבחינה קלינית ופתולוגית מלבד הבדל קטן בגיל החולים- חולי קבוצת ה- RALP היו מעט צעירים יותר (גיל חציוני של 61 לעומת 65).
למרות שזמן הניתוח החציוני היה ארוך יותר עבור קבוצת ה- RALP (185 דקות לעומת 135 דקות), הניתוח הציג פחות אובדן דם (300 למול 500 מ"ל) ושיעור נמוך יותר של עירויי דם (1.9% למול 14%) וזאת בהשוואה לקבוצה שטופלה ב- retropubic radical prostatectomy.
שיעור הסיבוכים שנצפה היה כ- 10% בכל קבוצה. כמו כן נצפו שיעורים דומים של שולים חיובים (כ-12%).
לאחר 12 חודשים, הציגו 97% מקבוצת ה- RALP שליטה על סוגרים וזאת בהשוואה ל- 88% מהקבוצה השנייה.
מבין החולים שעברו פרוצדורה ששימרה את העצבים בשני הצדדים, 81% מקבוצת ה- RALP הצליחו לשקם את היכולת להגיע לזקפה לאחר 12 חודשים לעומת 48% בלבד בקבוצה השנייה.

 

 

מקור הידיעה>>

 

BJU Int 2009;104:534-539


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 


 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007