הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Apixaban או Enpxaparin לטרומבופילקסיס אחרי החלפת הברך
14.8.09


האסטרטגיה האופטימאלית לטרומבופילקסיס אחרי ניתוח להחלפת ברך עוד לא גובשה. הפרין במשקל מולקולארי נמוך כמו אנוקסאפרין מכוון אומנם לאינהיביציה של פקטור xa אבל במידה מסוימת גורם גם לאינהיביציה של טרומבין.
Apixaban הוא אינהיביטור ספציפי לפקטור xa ויכול לתת תשובה יעילה לטרומבופילקסיס עם סיכון נמוך לדימום.
בניסוי double Blind  בו השתתפו 3195 חולים שעמדו לעבור החלפת ברך, ניתנו לקבוצה אחת 2.5. מ"ג של Apixaban פעמיים ביום או 30 מ"ג אנוקסאפרין בזריקה תת עורית כל 12 שעות. שתי התרופות ניתנו 12-14 שעות לאחר הניתוח ולמשך 10-14 ימים.
תוצאות הניסוי מצביעות כי Apixaban לא נמצא נחות בהשוואה לטיפול באנוקסאפרין, אבל קצב הדימום היה נמוך יותר. פרופיל תופעות הלוואי בשתי התרופות היה דומה.
Apixaban לא מאושרת עדין לשימוש בארה"ב.

 


לידיעה >>

הידיעה הועברה ע"י הילה זוהר קונטנטה- רוקחת קלינית מרכז רפואי קפלן

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007