הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם היתרונות שבבדיקות הסקר לסרטן צוואר הרחם עולים על הסיכונים?
14.8.09

 

חוקרים מלונדון בחנו 4,012 נשים בגילאים 20-69 ולא מצאו כל ראיות המצביעות על כך שבדיקות סקר לנשים בגילאים 22-24 מפחיתות את היארעות מקרי סרטן צוואר הרחם. למרות זאת מצאו החוקרים כי בדיקות סקר לנשים בגילאים 30-37 קשורות עם הפחתת הסיכון לסרטן ב-42-60% במהלך 5 השנים העוקבות.
מחקר אחר שנערך באוניברסיטת אוטווה מצא כי בעוד שקולפוסקופיה לבדיקת צוואר הרחם מסוגלת לזהות רקמה אבנורמלית, היא אף יכולה להוביל לטיפול יתר וזאת משום שרקמה שכזו חוזרת פעמים רבות למצב נורמאלי ללא כל טיפול.
החוקרים בדקו 4,400 נשים בגילאים 20-59 שהציגו משטחי צוואר רחם גבוליים או אבנורמליים בצורה קלה. מסקנת המחקר הייתה כי קולפוסקופיה גורמת ליותר תופעות לוואי ולסיבוכים מאוחרים בהריון ביחס למעקב בלבד.

החוקרים מלונדון הוסיפו ואמרו כי מעט, אם בכלל מקרי סרטן מתרחשים כתוצאה מהעדר בדיקות סקר וזאת בעוד שטיפול עשוי להיות קשור עם לידה מוקדמת במהלך ההריונות הבאים.
אין ספק כי הסיכון לסרטן בקרב נשים מתחת לגיל 25 אשר מחוסנות כנגד HPV הינו נמוך מספיק על מנת לקבוע כי בדיקות סקר בגיל שכזה אינן מוצדקות.
החוקרים מאוטווה הוסיפו כי תופעות הלוואי שדווחו בעקבות קולפוסקופיה היו בעלות משך זמן ארוך וחומרה גבוהה ביחס לאלו שדווחו בעקבות מעקב בלבד.

מידע לאוכלוסיה:
• בדיקות סקר לנשים מתחת לגיל 25 אינן מפחיתות את הסיכון לפתח סרטן בצוואר הרחם.
• בדיקות סקר לסרטן צוואר הרחם מזהות רקמה אבנורמלית, אך עשויות להוביל לטיפול יתר.
• תופעות הלוואי של בדיקות הסקר כוללות סיבוכים כגון לידה מוקדמת.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine


           

 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007