הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקות MRI שגרתיות עשויות לפגום בטיפול הכירורגי בסרטן השד
14.8.09

 

מחקר חדש מציע כי שימוש שגרתי ב- MRI עבור מקרים חדשים מאובחנים של סרטן השד אינו משפר את מצב שולי הגידול או את הניסיונות לטיפול שמרני - breast-conserving therapy ,BCT ומנגד עשוי להוביל לעיכוב הטיפול ולהגביר את שיעור כריתות השד.
ללא ראיות המצביעות על שיפור במצב האונקולוגי כתוצאה, המחקר הנוכחי אינו תומך בשימוש שגרתי ב- MRI על מנת לבחור חולים או להאיץ את ה- BCT.
המחקר כלל 577 חולים שנבדקו בין השנים יולי 2004 ודצמבר 2006. מבין החולים, 120 עברו לפני הטיפול MRI.
שיעור השימוש ב- MRI עלה במהלך הטיפול מ- 13% בשנת 2004 ל- 24% בשנת 2005 ול- 27% בשנת 2006.
השימוש ב- MRI נמצא בהתאמה לגיל צעיר של החולים אך לא הראה כל התאמה לכימותרפיה שלפני טיפול, היסטוריה משפחתית של סרטן שד או שחלות ולמאפייני הגידול. כמו כן נצפה ממוצע של 22.4 ימי עיכוב בטיפול כתוצאה מבדיקות ה- MRI.
באופן כללי נוסו טיפולים שמרניים בקרב 320 מתוך 419 החולות, השימוש ב- MRI הגביר את הסיכון היחסי לכריתה ב- 80%. השימוש ב- MRI אף לא הפחית את אחוז החולות שהציגו גבולות חיוביים במהלך הכריתה (21.6% לעומת 13.8%) ואף לא הפחית את יחס ההמרה בין BCT לטיפול הכולל כריתה (9.8% לעומת 5.9%).
החוקרים סיכמו ואמרו כי ממצאי המחקר מציעים כי יתכן ויתרונותיו הברורים של ה- MRI אינם נצפים במסגרת הטיפול הקליני.

 

מקור הידיעה>>

 

J Am Coll Surg 2009;209:180-187


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007