הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לרופאים תפקיד קריטי בחשיפת הקשר שבין השמנה וסרטן
14.8.09

יעוץ רפואי עשוי לסייע לאנשים לקשר בין השמנה ובין הסיכון לסרטן, כך טוענים חוקרים מבריטניה.
הטענה הועלתה בעקבותיו של סקר שמצא כי 97% מהאנשים אינם חושבים כי השמנה מהווה גורם סיכון לסרטן. הסקר שכלל כמעט 4,000 אנשים מצא כי בהשוואה, שני שליש מהאנשים שהשתתפו בסקר אמרו כי הפסקת עישון הינה דרך להפחתת הסיכון ללקות במחלה.

בכירים במרכז לחקר הסרטן בבריטניה הדגישו את חשיבותם הרבה של הרופאים בבניית המודעות להשפעותיו ההרסניות של העישון ובסיוע להפסקת ההרגל. הם אף הוסיפו כי הרופאים יכולים להביא לשינוי משמעותי על ידי העלאת המודעות לקשר שבין משקל עודף וסיכון לסרטן, וזאת באמצעות ההסבר כיצד אותם קילוגרמים עודפים משפיעים על רמות ההורמונים העשויים להגביר את הסיכון ללקות במחלה.

יתכן וקשה לאנשים לקשר בין השמנה ובין סיכון לסרטן וזאת משום שלרוב אנו מקשרים בין המחלה לבין תת-משקל.
למרות זאת, כמחצית ממשתתפי הסקר טענו כי תזונה ודיאטה חשובים וכמעט שליש ענו כי פעילות גופנית תדירה יותר תעזור.
אחרי עישון, השמנה מהווה את אחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר לסרטן. המכון לחקר הסרטן בבריטניה העריך כי יותר מ- 13,000 ממקרי הסרטן המתרחשים מדי שנה יכולים להימנע על ידי שמירה על משקל תקין.
יש להימנע מלהפחיד אך יש להסביר את הקשר שבין השמנה וסרטן בבדיקות התקופתיות.

 

 

לידיעה >>

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007