הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Themarker: הסכם שתיקה בין קופ"ח וחברות התרופות מונעת הוזלת התרופות הגנריות
14.8.09


 

פיתוח של תרופה גנרית (חיקוי לתרופה מקורית) אמור להיות חגיגה גדולה לצרכנים. התרופה הגנרית שנכנסת לשוק, לאחר פקיעת הפטנט של התרופה המקורית, זולה בעשרות אחוזים מתרופת המקור. ואם לא די בכך, הרי שהחברה האינובטיווית (היצרנית של תרופת המקור) נאלצת להוריד את המחיר באופן משמעותי - כדי לעמוד בתחרות ואולם בפועל, הצרכן הישראלי אינו מרגיש בכיסו את פקיעת הפטנט על תרופות מקוריות ואת כניסת הגנריקה לשוק, ולרוב כלל אינו מודע לכך. הוא ממשיך לשלם אותו מחיר, פחות או יותר, כפי ששילם בזמן שלחברה האינובטיווית היה מונופול על התרופה. למשל, בחודשים האחרונים נכנסו לשוק תחליפים גנריים של התרופות הנפוצות פלאוויקס, פבוקסיל וקסלטן, וצרכנים רבים עברו לצרוך אותם בהוראת הרופא. ואולם בעת התשלום בקופת בית המרקחת, הם לא הרגישו כל שינוי.
מדוע זה קורה? הסיבה מקוממת למדי: בעוד שמחיר הרכש - המחיר האמיתי שבו קופות החולים רוכשות את התרופות - צונח מיד עם כניסת הגנריקה לשוק בשיעור של עד 80%-90%, הרי שמחיר המחירון של התרופה נשאר פחות או יותר ללא שינוי. בחלק מהמקרים, מחיר התרופה הגנרית אפילו גבוה יותר ממחיר המחירון של התרופה המקורית. וכך, היות שמחיר ההשתתפות העצמית שמשלמים הצרכנים נגזר ממחיר המחירון (ולא ממחיר הרכישה של הקופות) - הוא נותר ללא שינוי.

 


לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007