הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקה לאיתור אלצהיימר מסוגלת לזהות 83% מהמקרים בשלב מוקדם של המחלה
4.8.09


 

חוקרים משבדיה פיתחו לאחרונה בדיקות מולקולאריות המסוגלות לאתר כ- 83% מהמקרים העתידיים של מחלת האלצהיימר בקרב אנשים המציגים פגיעה קוגניטיבית קלה.
מנגד הדגישו החוקרים כי כל עוד אין זה אפשרי לטפל באנשים המצויים בסיכון על מנת למנוע את הופעת המחלה, יתכן שאין טעם בשימוש רוטיני בבדיקות הללו.

הבדיקות מודדות בנוזל חוט השדרה את רמותיו של החלבון beta-amyloid-42 ואת רמותיהם הכוללות של החלבונים tau ו- p-tau.
החוקרים בחנו את רמות הסמנים הללו בקרב 750 אנשים שהציגו פגיעה קוגניטיבית קלה, 529 חולי אלצהיימר ו- 304 מקרי ביקורת מ- 12 מרכזי מחקר שונים.
אחר הנחקרים שהציגו פגיעה קוגניטיבית קלה נערך מעקב בן שנתיים וזאת עד שמצבם הקוגניטיבי התייצב או עד שאובחנו כחולי אלצהיימר.
אלצהיימר אובחן בקרב 271 מתוך 750 הנחקרים שהציגו פגיעה קוגניטיבית קלה בתחילת המחקר.
בעזרת שלושת הסמנים המולקולאריים הצליחו החוקרים לחזות את התפתחות המחלה ברגישות של 83% ובסגוליות של 88%.
החוקרים הציעו כי בהיעדר טיפול מתאים, הבדיקות יהיו יעילות ככלי לבדיקות סקר לאיתור אנשים אחריהם מומלץ לערוך מעקב קליני נוסף.

אין כיום טיפול המסוגל למנוע או לשנות את מהלך מחלת האלצהיימר ולכן ביצוע אבחנה מדויקת עשוי לסייע בתכנון אך עשוי גם להוות בשורה הרסנית לחולים מסוימים ולבני משפחותיהם.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine


 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
08/08/09, 01:08
Nava Herzberg
תודה על המידע היכן זה פורסם
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007