הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מפרסם הנחיות חדשות עבור Colchicine
4.8.09

 


ה- FDA אישר את התכשיר הראשון המכיל קולכיצין כמרכיב בודד במתן פומי.
ההתוויה שאושרה היא   Familial Mediterranean Fever ,FMF:והתוויה נוספת היא ההתפרצות של גאוט אקוטי.
קולכיצין במתן פומי היה בשימוש שנים רבות ללא אישור של ה- FDA. במהלך בחינת המידע שהתקבל ברשות נבחנו שתי בעיות בטיחות. הבעיה הראשונה הייתה מוות כתוצאה מרעילות התכשיר בחולים שהשתמשו במינונים תרפויטיים סטנדרטיים של קולכיצין בשילוב עם תרופות המגיבות עם קולכיצין כגון: clarithromycin. לפי הדיווחים יש כנראה אינטראקציה בין התרופה לקולכיצין המשפיעה על מידת הספיגה ממערכת העיכול ו/או התערבות במטבוליזם של קולכיצין. הבעיה השנייה הוא מידע הקשור הלתפרצות גאוט. נמצא כי מינונים נמוכים יעילים כמו מינונים סטנדרטיים אולם עם פחות תופעות לוואי.
בהתבסס על מידע זה ה- FDA מציע כי חולים הסובלים מתפקוד לקוי של מע' העיכול או הכבד, המקבלים קולכיצין, ימנעו משימוש ב- P-gp - P-glycoprotein או במעכבי   CYP3A4חזקים.
חולים עם תפקוד כליה או כבד תקינים הנזקקים ל- P-gp או למעכבי   CYP3A4חזקים , יקטינו את המינון של קולכיצין.

 

 

להמלצות הנוספות >>


הידיעה הועברה ע"י טומי אלון, רוקח קליני שירותי בריאות כללית

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007