הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שילוב Interferon ו- Sunitinib או Bevacizumab משפר תגובה לטיפול של סרטן הכליה
4.8.09


 

עבור חולים בקרצינומה גרורתית של הכליה (metastatic renal cell carcinoma), טיפול קו ראשון הכולל שילוב של interferon (IFN)-alpha ו- sunitinib או bevacizumab מציג יתרונות קליניים משמעותיים המשיגים מובהקות סטטיסטית וזאת ביחס לטיפול ב- IFN-alpha בלבד. כך עולה ממחקר שפורסם במהדורה המקוונת של- British Journal of Cancer.
החוקרים העלו את הממצאים האחרונים לאחר סקירה של שלושה מחקרים קליניים אקראיים של sunitinib או bevacizumab בשילוב עם IFN-alpha לטיפול במצבים מתקדמים של קרצינומה גרורתית של הכליה.
שלושת המחקרים מצאו כי תוספת של sunitinib או bevacizumab מעלה את שיעור שרידות החציוני ללא התקדמות המחלה מ-5 חודשים ל-8-11 חודשים.
גם זמן השרידות שנצפה היה ארוך יותר תחת הטיפול המשולב וזאת בהשוואה לטיפול ב- IFN-alpha בלבד.
החוקרים הוסיפו ואמרו כי עבור חולים אשר מסוגלים ליטול הן sunitinib והן bevacizumab, השוואה בלתי ישירה של הראיות הקיימות מציעה כי sunitinib הינו עדיף על bevacizumab כאשר התרופה משולבת עם IFN-alpha וזאת בהקשר לשרידות ללא המשך התפתחות מחלה (סיכון יחסי של 0.796).
לא נמצא כל קשר בין תוספת של Sunitinib ובין עליה בשיעור תופעות הלוואי בהשוואה לטיפול ב- IFN-alpha בלבד וזאת למרות ש- Sunitinib חשוד כגורם סיכון למחלות קרדיווסקולריות. כמו כן קיים חשד כי השילוב של bevacizumab עם IFN-alpha הינו בעל דרגה גבוהה יותר של רעילות ביחס לטיפול ב- IFN-alpha בלבד.
 
מקור הידיעה >>

 

Br J Cancer 2009;101:238-243

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007