הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 04.08.09

 

סרטן שד המציג נשאות למוטציות ב-BRCA2 רגיש יותר לכימותרפיה
בהשוואה לחולות המציגות סרטן שד ממקור גנטי ספורדי, חולות המציגות סרטן הקשור במוטציות ב- BRCA2 מראות רגישות גבוהה יותר לטיפול קו ראשון סטנדרטי של כימותרפיה. כך דיווחו לאחרונה חוקרים מהולנד ב- Journal of Clinical Oncology.
תרופות ארגעה ותרופות היפנוטיות מעלות סיכון להתאבדות בגיל מבוגר
מחקר מקרי-בקרות זה, בחן את הקשר בין נטילת תרופות הרגעה ותרופות היפנוטיות ובין סיכון מוגבר להתאבדות, בקרב אוכלוסייה מבוגרת.
אימונוגניות ותופעות הלוואי הנובעות מהחיסון כנגד A H5N1 במבוגרים בריאים
סביר כי הנגיף Influenza H5N1 יהיה מעורב בפנדמיה בעתיד. מספר סוגי חיסון המיועדים להתמודדות עם הנגיף נבדקו וכמו כן נבחן השימוש במינונים שונים.
תוכנה להתאמת טיפול תרופתי מסייעת במניעת טעויות בלתי מכוונות
התאמת הטיפול התרופתי בעת שינויים בטיפול מהווה יעד בטיחות חולים לאומי.
מינונים גבוהים של חומצה לינולאית בדיאטה קשורים ב- ulcerative colitis
יתכן שכשליש ממקרי ה- ulcerative colitis קשורים עם צריכה דיאטטית גבוהה של linoleic acid. כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Gut.
מדידת לחץ תוך עיני אחרי השתלת קרנית- עדין לא ברור דיוק מדידה דרך העפעף
במחקר זה בוצעה השואה של מדידת לחץ תוך עיני אחרי השתלת קרנית במספר שיטות: טונומטריית גולדמן, מכשיר טונופן, והשיטה החדשה של טונומטרייה דרך העפעף
28.5% מילדי ארה"ב אינם נגישים למרכז טראומה
מטרת מחקר רוחבי זה, אשר פורסם לאחרונה ב-Arch Pediatrics Adolescent Med, הינה לבחון את הנגישות של ילדים תחת גיל 15 למרכזי טראומה לילדים
קיצור הזמן עד לביצוע צנתור מקטין את סיכויי התמותה בבית החולים
מטרת המחקר הייתה לבחון את הקשר בין הזמן שאורך עד לצנתור החולה לבין מוות, בחולים שמאושפזים עם אוטם שריר הלב ועליה במקטע ST, ולקבוע האם יש יתרון לביצוע ההליך תוך פחות מ- 90 דקות
נתונים/חוות דעת טוקסיקולוג לבטיחות מרכיבים חדשים בתמרוקים
החל מ- 1.8.2009, כאשר מגישים בקשה לרישוי תמרוק המכיל מרכיב שטרם נכלל בתמרוקים שקיבלו רישיון בישראל,לאותו יישום/לאותה מטרה/לאותה אוכלוסיית יעד, יש לצרף נתונים אודות המרכיב (אסמכתאות ונתונים על שימושו בעולם) ובנוסף חוות דעת של טוקסיקולוג או פרמקולוג קליני ממוסד אקדמאי או בית חולים בישראל.
טעויות תכופות במתן תרופות לילדים חולי לב
לדברי חוקרים מהמרכז הרפואי ע"ש ג'ון הופקינס, תינוקות וילדים צעירים המטופלים בתרופות קרדיאליות מקבלים מינון שגוי או מסיימים את הטיפול באופן שגוי (טעויות במשך הטיפול), לעיתים תכופות יותר מאשר ילדים גדולים יותר.
Diovan לטיפול בכשל לבבי
האנטגוניסט לאנגיוטנסין 2, Diovan ,valsartan מאושר כעת לטיפול בכשל לבבי סימפטומטי וזאת כאשר אין אפשרות להשתמש במעכבי ACE, או כטיפול נוסף למעכבי ACE כאשר אין אפשרות להשתמש בחסמי בטא.
תוצאות משתי קולונוסקופיות מסייעות לאתר חולים בסיכון נמוך ללקות באדנומות חוזרות
חולים המציגים אדנומות המהוות סיכון נמוך בבדיקת קולונוסקופיה אחת והעדר אדנומות בבדיקת המעקב, יפיקו תועלת מועטה בלבד ממעקב אינטנסיבי, כך טוען מאמר המפורסם ב- Annals of Internal Medicine.
מהו הטיפול הטוב ביותר עבור ילדים הסובלים מסינוזיטיס?
סינוזיטיס המלווה בתסמינים נשימתיים אינה נפוצה בקרב ילדים, אך עבור אותם ילדים עם סינוזיטיס, אנטיביוטיקה משפרת את התוצאות הקליניות.
הקווים המנחים לשפעת החזירים עבור נשים בהריון והורים לילדים מתחת לגיל 5
Department of Health , DoH פרסם לאחרונה הבהרה בנוגע לקווים המנחים לשפעת החזירים המיועדים לנשים בהריון ולהורים לילדים מתחת לגיל 5.
חולי אסטמה עשויים לחלות באופן חמור באם ידבקו בשפעת החזירים
הארגון Asthma UK הדגיש לאחרונה כי מבוגרים וילדים חולי אסטמה אינם מצויים בסיכון גבוה יותר ללקות בשפעת החזירים וזאת ביחס לשאר האוכלוסייה.
תמותה עקב היצרות של המסתם האאורטלי נמוכה ביותר לאחר תקופת הינקות
ישנה התקדמות מוגבלת במצבים של היצרות מולדת של המסתם האאורטלי (valvular aortic stenosis) במהלך תקופת הילדות, כך דיווחו חוקרים מהולנד בכתב העת Archives of Disease in Childhood.
עדכון EMEA על בטיחות השימוש באינסולין לנטוס
ה- EMEA הודיע כי המידע הקושר אינסולין לנטוס לסרטן לא הוכחה והמלצתו היא לא לשנות את הטיפול בחולים.
ה- FDA מאשר הרחבת ההתוויה לתכשיר Forteo
ה- FDA אישר לחברת אלי לילי את הרחבת ההתוויה לתכשיר פורטייאו teriparatide בחולים אוסטיאופורוטיים על-רקע טיפול ממושך בסטרואידים
TheMarker: נפל פור במשרד הבריאות
אחרי שבועות של ציפייה במערכת הבריאות, נפל הפור: ד"ר איתן חי-עם, מנהל מחוז תל אביב בשירותי בריאות כללית, יהיה מנכ"ל משרד הבריאות הבא - כך החליט סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לאחר תהליך מיון שנמשך שבועות רבים.
TheMarker:לונדבק ישראל החלה בפיטורים - בעקבות אובדן הפטנט על ציפרלקס
חברת התרופות הדנית לונדבק החלה לפטר עובדים בישראל, בעקבות אובדן הפטנט של תרופת הדגל רבת המכר שלה ציפרלקס לטיפול בדיכאון וחרדה - כך נודע ל- TheMarker.
TheMarker: "רופא אסתטיקה? אין דבר כזה"
מודעה שקוראת לרופאים לקבל "דיפלומה ברפואה אסתטית" מעוררת ביקורת מצד משרד הבריאות ואיגוד הפלסטיקאים, שטוענים כי לא קיימת התמחות כזו
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007