הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוצאות משתי קולונוסקופיות מסייעות לאתר חולים בסיכון נמוך ללקות באדנומות חוזרות
31.7.09

חולים המציגים אדנומות המהוות סיכון נמוך בבדיקת קולונוסקופיה אחת והעדר אדנומות בבדיקת המעקב, יפיקו תועלת מועטה בלבד ממעקב אינטנסיבי, כך טוען מאמר המפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

החוקרים בחנו 560 חולים שסיימו טיפול כימותרפי מניעתי. כל החולים עברו הסרה של אדנומה באמצעות קולונוסקופיה בתחילת הניסוי שלאחריה נערכו שתי קולונוסקופיות נוספות במהלך פרק זמן ממוצע של 7 שנות מעקב.
הממצאים כללו:
• מבין החולים שהציגו אדנומות מתקדמות או מרובות בשתי הבדיקות הראשונות, 18% הציגו ממצאים המעידים על סיכון גבוה (אדנומה מתקדמת, ממאירות או אדנומות מרובות) בבדיקה השלישית.
• מבין החולים שהציגו סיכון גבוה במהלך הבדיקה הראשונה ולא הציגו אדנומות במהלך הקולונוסקופיה השנייה, 12% הציגו ממצאים המעידים על סיכון גבוה במהלך הבדיקה השלישית.
• מבין החולים שהציגו ממצאים המעידים על סיכון נמוך (אחת או שתי אדנומות טובולריות קטנות) במהלך הבדיקה הראשונה ושלא הציגו כלל אדנומות במהלך הבדיקה השנייה, רק 5% הציגו ממצאים המעידים על סיכון גבוה במהלך הבדיקה השלישית.
החוקרים סיכמו ואמרו כי יתכן ותוכנית מעקב קולונוסקופית בת 10 שנים היא המתאימה עבור קבוצה זו.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007