הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תמותה עקב היצרות של המסתם האאורטלי נמוכה ביותר לאחר תקופת הינקות
31.7.09

ישנה התקדמות מוגבלת במצבים של היצרות מולדת של המסתם האאורטלי

(valvular aortic stenosis) במהלך תקופת הילדות, כך דיווחו חוקרים מהולנד בכתב העת Archives of Disease in Childhood.

משום שילדים המטופלים עקב המצב לרוב נצרכים לטיפולים נוספים במהלך תקופת מעקב ארוכת טווח, יש צורך באינדיקציה ברורה שתכתיב את הצורך באותו טיפול ראשון. החוקרים מסרו כי מצב זה ידוע כמתקדם בקרב מבוגרים, אך מידע מואט קיים כיום לגבי התקדמות המצב בילדות.

החוקרים ערכו מחקר רטרוספקטיבי שכלל 245 ילדים חולים שגילם נע בין יום אחד ל- 15.5 שנים. עבור 205 מהילדים היו זמינות שתי בדיקות ECG לפחות שנערכו טרם כל טיפול.

במהלך תקופת מעקב ממוצעת של 9 שנים, ההגברה השנתית ממוצעת בזרימה הסיסטולית הייתה 1.16 מ"מ כספית. 40 חולים עברו התערבות לבבית לאחר ה- ECG הראשון שנערך להם ו- 33 חולים עברו התערבות במהלך תקופת המעקב.

שיעור השרידות לתקופה של 5 שנים היה 73% בקרב חולים שאובחנו במהלך החודש הראשון לחייהם, 98% עבור חולים שאובחנו בין גיל חודש לגיל שנה ו- 100% עבור חולים שאובחנו בגיל מאוחר יותר.

החוקרים סיכמו ואמרו כי היצרות של המסתם האאורטלי מראה התקדמות מועטה בלבד לאחר תקופת הינקות ותמותה הינה נדירה ביותר. משום כך ניתן להגביל את המעקב לפרקי זמן של כל 4-5 שנים.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007