הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

TheMarker:לונדבק ישראל החלה בפיטורים - בעקבות אובדן הפטנט על ציפרלקס
31.7.09

חברת התרופות הדנית לונדבק החלה לפטר עובדים בישראל, בעקבות אובדן הפטנט של תרופת הדגל רבת המכר שלה ציפרלקס לטיפול בדיכאון וחרדה - כך נודע ל- TheMarker.

באחרונה החליטו רשם הפטנטים בישראל ולאחר מכן גם בית משפט מחוזי שלא להאריך את תקופת חיי הפטנט של ציפרלקס - המהווה 70% מכלל מכירותיה של לונדבק. זאת, בעקבות התנגדות להארכת הפטנט שהגישו חברת התרופות אוניפארם והתאחדות התעשיינים. לונדבק הגישה בקשת ערעור לבית המשפט העליון, שאליה ביקשה להצטרף גם פארמה ישראל במעמד של "ידיד בית המשפט".

בעקבות פקיעת הפטנט על ציפרלקס וכניסתם לשוק של שני מתחרים גנריים לפחות (טבע ואוניפארם) כבר בשבועות הקרובים, צפויה החברה להפסיד נתח שוק גדול ולהוריד מחירים באופן דרמטי. בעבר כבר הזהיר מנכ"ל לונדבק ישראל, קובי שרון, כי אם לא יוארך הפטנט וחברות גנריות יצאו לשוק עם תרופות מתחרות, עלולה החברה להיסגר או לצמצם משמעותית את פעילותה בישראל, שבה היא מעסיקה יותר מ-20 עובדים, ולפטר רבים מעובדיה. מהחברה נמסר כי היא "אינה מעוניינת להגיב בנושא".

אובדן הפטנט של ציפרלקס אינו הבעיה היחידה של לונדבק בישראל: שתי תרופות נוספות שהחברה משווקת בעולם עבור חברות אחרות - אזילקט (של טבע) לפרקינסון וסירקדין (של חברת נעורים) להפרעות שינה - משווקות בישראל על ידי חברת טבע. תרופה נוספת של החברה, אביקסה לטיפול באלצהיימר, כבר אינה מוגנת בפטנט ומתמודדת עם תחרות מצד החברה הגנרית אוניפארם. לפיכך, החברה מתבססת באופן נרחב ביותר על מכירות ציפרלקס, ופקיעת הפטנט עלולה לפגוע בה אנושות.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007