הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם ACE inhibitors מספקים הגנה כנגד דעיכה קוגניטיבית?
24.7.09

 

לא נראה כי ACE inhibitors כקבוצה מגנים מפני הידרדרות קוגניטיבית וזאת למרות שהתרופות אשר חוצות את מחסום הדם-מוח עשויות להיות בעלות יעילות מסוימת. כך מדווח ה-Archives of Internal Medicine.
החוקרים בחנו 1,050 מבוגרים ללא דמנציה אשר טופלו בתרופות כנגד יתר לחץ דם. במהלך 6 שנות המעקב, דמנציה אובחנה בקרב 160 נבדקים.
באופן כללי כ- 40% מהנבדקים נחשפו ל- ACE inhibitors. בניתוח משוקלל נמצא כי הסיכון לדמנציה לא היה שונה משמעותית בין החולים אשר נחשפו לתרופות אלו ובין החולים אשר לא נחשפו אליהן.

כאשר נבחן סוג ה- ACE inhibitor, נמצא כי תרופות אשר עברו את מחסום הדם-מוח היו קשורות בדעיכה נמוכה יותר של המצב המנטלי, בעוד שתרופות שלא חצו מחסום זה היו קשורות ברמה גבוהה יותר של פגיעה בחיי היום-יום.
החוקרים סיכמו ואמרו כי יש צורך בניסויים קליניים אקראיים נוספים על מנת ולבסס את תוצאות המחקר הנוכחי.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007