הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קולונוסקופיה עדיפה על אנדוסקופיה מבוססת קפסולה נבלעת לזיהוי פוליפים וסרטן
24.7.09

 

קפסולה נבלעת המסוגלת להקליט וידאו משני הקצוות מאפשרת נוחות מרובה אך רגישות טובה הרבה פחות וזאת ביחס לבדיקה המסורתית הכוללת קולונוסקופיה אופטית המיועדת לאיתור נגעים במעי הגס, כך עולה מדיווח שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

יותר מ- 300 חולים עם חשד או עם מחלה ידועה במעי הגס עברו בדיקה אנדוסקופית באמצעות קפסולה ולאחריה בדיקה בקולונוסקופיה אופטית. בדיקת הקולונוסקופיה המסורתית היוותה את הסטנדרט להשוואה.
אנדוסקופיה באמצעות קפסולה הציגה את הרגישות הבאה:
• 64% לזיהוי פוליפים בגודל 6 מ"מ או יותר.
• 73% לזיהוי אדנומות מתקדמות בגודל 6 מ"מ או יותר.
• 74% לאיתור גידולים ממאירים.
הרגישות הייתה גבוהה יותר כאשר ההכנה לבדיקת המעי הייתה נרחבת יותר.

מאמר מערכת נלווה ציין כי הרגישות הנמוכה בזיהוי אדנומות גדולות מהווה סיבה לדאגה. בנוסף, הצורך בהכנה טובה יותר לבדיקה וחוסר שביעות הרצון של החולה הנובעת מכך מובילה למסקנה כי עדיין אין אנו יכולים להמליץ על בדיקת אנדוסקופיה למעי המבוצעת באמצעות קפסולה.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 

 

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007