הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ארוך תווך ב methotrexate הינו בטוח לטיפול בדלקת פרקים
24.7.09


נתונים שנאספו מתוך 88 מחקרים ועסקו בחולי דלקת פרקים מבוגרים שטופלו ב methotrexate ,MTX בלבד מצביעים על כך כי טיפול ארוך תווך בתכשיר הינו בטוח.

אמנם מטופלים רבים חווים תופעות לוואי במהלך הטיפול ב MTX , אך תופעות אלו הנן לרוב תופעות קלות וגורמות לפחות הפסקות בטיפול מאשר טיפולים אנטי ראומטיים אחרים, כגון  sulfasalazine hydrochloroquine, תרכובות זהב  וD-penicillamine  וזאת בהתאם לנתונים של  12 שנות טיפול.
13% מהחולים שטופלו ב MTX סבלו מעליה מסוכנת באנזימי הכבד, אך רק 3.7% הפסיקו טיפול בשל הרעילות לכבד.
שימוש ארוך תווך ב MTX לא גרם לעליה בסיכון ללקות בזיהומים, ובפרט בזיהומים של הרפס זוסטר וסיבוכים כתוצאה מזיהומים במהלך ניתוח להחלפת המפרק.
במחקר שבחן את השפעת הטיפול על תחלואת לב וכלי דם לא נמצא כי MTX מהווה גורם סיכון ואף נמצא כגורם מוריד סיכון בהשוואה לחולים שלא טופלו כלל ב MTX או לתכשירים אחרים כגון sulfasalazine או hydrochloroquine.
לא נמצאו נתונים מספקים על מנת לקבוע האם טיפול ב MTX מעלה את הסיכון לחלות בלימפומה או גידולים אחרים. לדברי החוקרים לא נמצאה כל עדות לעלית הסיכון.

 

 

לידיעה >>

 

למקור >>

Annals of the Rheumatic Diseases, June 2009

 

הידיעה הועברה ע"י דר' אילנה שומכר- צה"ל

 

 

 

 

 

 


 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007