הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר



כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

TheMarker: רופאים חוששים מתביעות - וחולים מקבלים תרופות שעלולות להזיק להם
24.7.09


 

חוקר שקיצץ בחצי את מספר התרופות שנטלו עשרות קשישים גילה כי מצבם הבריאותי השתפר דרמטית.

 רשימת התרופות שמבוגרים נוטלים מתארכת והולכת עם השנים. בינתיים, עוצמת היצרנים, קוצר הזמן של הרופאים וההיצמדות לנהלים מחשש לתביעות מכריחים את המדינה ואת החולים לממן תרופות שהיה מוטב בלעדיהן.
כשמצבו הבריאותי והנפשי של אביו של ירון שפרן הידרדר והלך לפני כשנתיים, הוא לא תיאר לעצמו שהסיבה המרכזית לכך היא דווקא ריבוי התרופות שהאב נוטל - אותן תרופות שאמורות לשפר את מצבו.
"אבא שלי, שהיה מנהל תיכון ואשף בחשבון, נהפך פתאום לאדם מבולבל מאוד", מספר שפרן. "היו לו ירידה מתמשכת בזיכרון ודיבור אטי, והוא לא תמיד ידע איפה הוא, איזה יום היום ומי האדם שעומד מולו. כל מה שעשינו לא עזר, כולל שני אשפוזים מיותרים שלא שינו דבר בעקבות המלצה מחבר הגיע שפרן לד"ר דורון גרפינקל, מנהל המחלקה הגריאטרית-פליאטיווית במרכז הגריאטרי שהם בפרדס חנה. "הוא בדק את אבי, אמר לנו שלדעתו המצב שלו נובע מעודף תרופות, וביקש את הסכמתנו להפסיק את מתן התרופות שאינן נחשבות מצילות חיים לתקופה מוגבלת ולראות איך הוא מגיב", אומר שפרן. בני המשפחה הסכימו, "כי לא היה לנו מה להפסיד", וגרפינקל קיצץ שש מתוך עשר תרופות שונות שנטל האב.
התוצאות היו דרמטיות: "בתוך פחות מחודש חל שיפור כל כך משמעותי במצב הקוגניטיווי של אבי, עד שהוא בקושי זכר שהיה במצב קשה קודם לכן", מספר שפרן. "גם קצב התגובות שלו היה טוב יותר. פתאום הוא קם בקלות מהכיסא, היה ערני וצלול יותר, וענה מהר לשאלות. זה היה ממש קסם".
התופעה של קשישים שנוטלים אינספור תרופות אשר צברו עם השנים מוכרת היטב לבני משפחותיהם ולקהילה הרפואית. רבים מהקשישים ומבני המשפחה אף מקפידים באדיקות על נטילת התרופות ומתאמצים לא לשכוח אף כדור וליטול את התרופות בזמן. אלא שמומחים מסבירים כי ריבוי התרופות הזה לא רק שאינו תורם לבריאותם של הקשישים, אלא אף פוגע בה פעמים רבות.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007