הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

TheMarker: אקזיט כושל נוסף להיי-טק הישראלי: חברת אפיקס נכנסת לכינוס נכסים
24.7.09


 
חברת פיתוח התרופות אפיקס (Epix) האמריקאית, אשר רכשה בשנת 2005 את פרדיקס (Predix) הישראלית תמורת 90 מיליון דולר, נסגרה. אפיקס שהייתה חברה ציבורית אשר נסחרה בבורסה של מעבר לדלפק (OTCBB), הודיעה כי בעקבות המחסור שיש לחברה במזומן והחוסר ביכולת להשיג מימון נוסף, החליטה להקפיא את פעילות החברה ולפרק את נכסיה. בעקבות הודעת החברה, פוטרו כל עובדיה, כ-10 עובדים, ממרכז הפיתוח שלה הממוקם ברמת גן.
אפיקס עסקה בגילוי ובפיתוח תרופות חדשות, על בסיס מודלים ממוחשבים המסוגלים למפות מבנים כימיים תלת מימדיים, בדומה למודל העסקי בו פועלות חברות גילוי תרופות כמו כן פייט.
הטכנולוגיה שעל פיה עבדה פרדיקס פותחה באוניברסיטת תל אביב. בעזרת מודלים אלו הצליחה להגיע החברה לפייפ ליין של מוצרים, אשר היו בשלבים של ניסויים קליניים. נתוניה הפיננסיים של אפיקס לא היו מזהירים. את שנת 2008 סיימה החברה עם הכנסות בגובה 28 מיליון דולר והפסד תפעולי בגובה 34 מיליון דולר, בעקבות עלויות מחקר ופיתוח בהיקף של 46 מיליון דולר. ההפסד הנקי של החברה עמד על 36 מיליון דולר. במאזן החברה מתגלה הבעיה של אפיקס. לחברה היתה כמות מזומן של 24 מיליון דולר, כאשר סה"כ נכסי החברה הסתכמו ב-41 מיליון דולר. ההתחייבויות השוטפות של החברה עמדו 17 מיליון דולר, אולם החוב ארוך הטווח של אפיקס עמד על סכום של 100 מיליון דולר. סכום אותו החברה, כנראה ולא יכלה לפרוע בשום קונסטלציה.
למרות החדשות הלא משמחות, פרופ' חיים אביב, ממייסדי החברה, דווקא איננו מופתע מפשיטת הרגל של החברה. אביב אומר ל-TheMarker: "הסיבה בגללה החברה נכשלה, היא ההתנהלות של הנהלת החברה, שלה שלא הייתה מספיק טובה, ולכן לא הצליחה לגייס כספים חדשים להמשך פעילותה, למרות שהייתה לה טכנולוגיה טובה. יחד עם זאת מהלך הרכישה של פרדיקס היה בעייתי, היות ולחברה הרוכשת כבר היה חוב מאוד גדול".

 


לידיעה >>

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007