הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

יש צורך בבדיקות סקר טובות יותר לאיתור סרטן טרם תחילת הטיפול בחסמי TNF
17.7.09


 

מחקר מקרה ביקורת אקראי שבחן חסמים ל- TNF-alpha לטיפול ב- rheumatoid arthritis, psoriatic arthritis ו- ankylosing spondylitis מצא כי מקרי סרטן מסוימים לא מאובחנים טרם תחילת הטיפול.
החוקרים בחנו 36 מחקרים שכללו מעל 12,000 משתתפים. ממאירויות התפתחו בקרב 60 (0.75%) מהחולים שחולקו אקראית לקבוצת הטיפול הפעיל למול 21 מהחולים (0.52%) שחולקו לקבוצת הפלסבו.
למרות שצוין כי ממאירויות הינן תופעת לוואי אפשרית לטיפול בחסמי TNF-alpha, הדגישו מחברי המחקר כי למעשה, 26% מהממאירויות אובחנו בתוך 12 שבועות מעת תחילת הטיפול וזאת הן בקרב הקבוצה שטופלה בתרופות והן בקרב הקבוצה שטופלה בפלסבו.
מחברי המחקר המשיכו ומסרו שהסקירה מראה כי חוסר הדיוק של בדיקות הסקר מאומצת אף על ידי ניסויים אקראיים מסוג מקרה ביקורת.
על מנת לבחון את יעילותם בביצוע בדיקות הסקר, בחנו החוקרים מידע שכלל 363 חולים עם rheumatoid arthritis, psoriatic arthritis או ankylosing spondylitis אשר טופלו בחסמי TNF לאחר בדיקות אבחון מקיפות לסרטן. נבדקים אלו הושוו ל- 73 חולים עם מחלות דומות וטיפולים דומים אשר לא נבדקו בבדיקות סקר כה מקיפות.
במהלך תקופת המעקב הממוצעת של 40 חודשים, חולה אחד מקבוצת המחקר (0.27%) ו- 3 חולים מקבוצת הביקורת (4.1%) פיתחו סרטן.
החוקרים סיכמו ואמרו כי יש להתייחס בכובד ראש לסיכון המוגבר של החולים במחלות ראומטיות המטופלים בחסמי TNF ללקות בסרטן, יש לבצע בדיקות סקר מקיפות ויעילות על מנת להתמודד עם התופעה.

 

 

למאמר >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007