הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

TheMarker: התנפחות דמי השתתפות עצמית על תרופות? ע"י מכירתן באריזות קטנות
17.7.09


 

משרד הבריאות הורה לספק תרופות "באריזה הקרובה ביותר למרשם"
התרחיש הבא מוכר למבוטחים רבים בקופות החולים: הרופא רושם אנטיביוטיקה במינון של פעמיים ביום למשך עשרה ימים, אך בבית המרקחת מצפה הפתעה לא נעימה: בכל אריזה, שההשתתפות העצמית עליה היא 13 שקל, יש עשרה כדורים בלבד, והמבוטח נאלץ לרכוש שתי אריזות תמורת דמי השתתפות עצמית של 26 שקל - במקום אריזה אחת.
"זו ממש תופעה", אומרת נציבת קבילות הציבור לחוק ביטוח בריאות ממלכתי, אתי סממה. "קיבלנו לא מעט תלונות כאלה ממבוטחים ומצאנו שרבות מהן מוצדקות. בהרבה מקרים האריזות קטנו וההוצאה עליהן גדלה בהתאם, כי התשלום הוא בעבור אריזה ולא לפי כמות הכדורים. באחד המקרים התלוננה מבוטחת כי נרשמו לה כדורי אנטיביוטיקה עם הוראה ליטול שני כדורים ליום במשך עשרה ימים. בבית המרקחת נמכרו לה שתי אריזות של עשרה כדורים האחת. לשאלתה מדוע עליה לרכוש שתי אריזות ולשלם דמי השתתפות עצמית כפולים, טענו בקופה כי התרופה נמכרת רק באריזות של עשרה כדורים - אלא שבדיקה שערכו אנשי משרד הבריאות במאגר המידע של אגף הרוקחות, וכן עם היצרנית ויטה מד, העלתה כי התרופה משווקת גם באריזה של 20 כדורים.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007