הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 21.07.09

 

פעילות גופנית אינה משפרת את המצב הקוגניטיבי בקרב מבוגרים חולי דמנציה
תוכנית טיפול הכוללת הליכה קצרה אינה משפרת את המצב הקוגניטיבי בקרב החולים בדמנציה כך על פי מאמר שפורסם ב- Journal of Neurology, Neurosurgery, and Psychiatry.
צריכה של חומצה גלוטמית עשויה להפחית לחץ דם
צריכה גבוהה של glutamic acid, חומצת האמינו הנפוצה ביותר בחלבוני ירקות, קשורה בהפחתת לחץ הדם, כך מדווח מחקר שפורסם בכתב העת Circulation.
שיעור החיסונים לצהבת מסוג A נמצא בעליה בקרב ילדים
שיעור החיסונים עבור צהבת מסוג A עבור ילדים בגילאים 24-35 חודשים כמעט והוכפל בין השנים 2006-2007, כך מדווח ה- MMWR.
כל אישה שלישית סובלת מדיכאון במהלך ההיריון
במסגרת מחקר פרוספקטיבי עברו 154 נשים בהריון הערכה חודשית לאיתור תסמינים של דיכאון; דיכאון קשה אובחן ב-12.3% מהנשים ודיכאון קל ב-18.1%
אזהרת בטיחות: שימוש בבטא-אגוניסטים ארוכי טווח למחלת ריאות חסימתית כרונית
ה- MHRA פרסם לאחרונה עדכון בטיחות הבוחן את היתרונות והסיכונים הנובעים מטיפול ב long-acting beta-agonists ,LABAs, הן כטיפול יחיד והן בשילוב עם קורטיקוסטרואידים בשאיפה (inhaled corticosteroids (ICS לצורך טיפול במחלת ריאה חסימתית כרונית chronic obstructive pulmonary disease ,COPD.
התערבות סב לידתית בפגים שנולדו חיים לפני שבוע 27 שרידות של 70% אחרי שנה
קיים צורך במידע מעודכן לגבי שרידות תינוקות שנולדו בשלב מוקדם מאוד בהריון (extremely preterm birth) במטרה לבצע הערכה של הטיפול הסב-לידתי, של ההנחיות הקליניות המתאימות ושל הייעוץ שצריך להינתן להורים.
GM-CSF יעיל למחלת עורקים פריפרית
ניוד של מח עצם עם macrophage colony-stimulating factor ,GM-CSF משפר את תוצאות הטיפול בקרב חולים עם מחלת עורקים פריפרית, כך טוען מחקר שפורסם ב- American Heart Journal.
גלובס: פארמה ישראל לעליון: אי-אפשר לפתח תרופות מקור בישראל
איגוד תרופות המקור הפועלות בישראל מבקש להצטרף לערעור בתיק של חברת התרופות הדנית לונדבק נגד התאחדות התעשיינים ואוניפארם, זאת בעקבות החלטה עקרונית של המחוזי על אי-הארכת הפטנט לציפרלקס.
ספחת מעלה סיכון למחלות הנגרמות מטרשת עורקים
מטרת מחקר תצפית זה, הינה לבחון את הקשר בין ספחת ובין מחלות בעורקים הכליליים, בכלי הדם במוח ובכלי הדם ההיקפיים, וכן לקבוע האם קיים קשר לשיעור תמותה מוגבר
ה- FDA אישר את התרופה פראסוגרל לשיווק כטיפול נוגד צימוד טסיות דם
פראסוגרל בשמה המסחרי effient אושרה לשיווק בשבוע האחרון ע"י ה- FDA ולפני מס' חודשים באיחוד האירופי כטיפול נוגד צימוד טסיות דם, בחולים עם מחלת עורקים כלילית העוברים צנתור.
ניתן לתת Ceftriaxone עם תכשירי קלציום במבוגרים ותינוקות מעל 28 יום
Ceftriaxone (דור שלישי של צפלוספורינים) ניתן לתת אותו יחד עם תכשירי קלציום. במבוגרים ובילדים מעל 28 יום, אך לא בילודים.
ה- FDA דורש עדכון מידע בתכשירים המיועדים למניעת דחיית השתלת כליה
ה- FDA מסר כי הוא עומד לדרוש מיצרני התכשירים הבאים
חברת רוש החליטה להפסיק את שיווקו של התכשיר Accutan בארה"ב
חברת רוש החליטה להפסיק את שיווקו של התכשיר Accutan- Isotretinoin בארה"ב. הסיבה להפסקת השיווק הינה מסחרית. נתח השוק של התכשיר מהווה היום 5% בלבד, מאחר ורוב השוק הוא שוק גנרי
הקשר שבין מיופתיה סטאטינים ונזק לשרירים
בניסוי שבחן את הקשר בין חולים המשתמשים בסטאטינים וסובלים ממיופתיה, נמצא כי יש פגיעה בסיבי השירי, גם אם לא היה ביטוי בעלית ערכי הקריאטינין פוספוקינאז בדם.
נשים צעירות מעדיפות את השימוש בגלולות נגד הריון על פני LARCs
למרות מאמציו של ה- DOH להגביר את השימוש ב- long-acting reversible contraceptives ,LARCs, נשים צעירות עדיין מעדיפות להשתמש בגלולות נגד הריון.
יש להוסיף אזהרה לעלון המידע המצורף לתרופות להפסקת עישון
התרופות bupropion -Wellbutrin, Zyban ו- varenicline -Chantix המיועדות להפסקת עישון יכילו מעתה והלאה אזהרה שתצורף לעלון המידע של התרופה ותציין את הסיכון לגרימת תסמינים נוירופסיכיטריים, כך מסר ה- FDA.
עדכון בטיחות: אינטראקציות בין clopidogrel ובין מעכבי משאבות פרוטונים
ה- MHRA פרסם לאחרונה מאמר הדן מחדש באינטראקציות שבין clopidogrel וביןproton pump inhibitors ,PPIs.
ה- MHRA מייעץ לגבי מתן והכנת תרופות לטיפול פליאטיבי
ה- MHRA פרסם לאחרונה את תוצאותיה של התייעצות ציבורית שדנה בהצעות לבצע רגולציה במעמדם של אנשי המקצוע המעורבים בהכנה של תרופות, כולל במסגרתו של טיפול פליאטיבי
יש צורך בבדיקות סקר טובות יותר לאיתור סרטן טרם תחילת הטיפול בחסמי TNF
מחקר מקרה ביקורת אקראי שבחן חסמים ל- TNF-alpha לטיפול ב- rheumatoid arthritis, psoriatic arthritis ו- ankylosing spondylitis מצא כי מקרי סרטן מסוימים לא מאובחנים טרם תחילת הטיפול.
וועדה בסנאט האמריקאי תומכת בהגנה של 12 שנים לפטנטים של תרופות ביולוגיות
רוב של 16 מול 7 חברים בוועדת הסנאט האמריקאי (Health, Education, Labor and Pensions) תומך בהענקת הגנה של 12 שנים לפטנטים של תרופות ביולוגיות.
TheMarker: התנפחות דמי השתתפות עצמית על תרופות? ע"י מכירתן באריזות קטנות
משרד הבריאות הורה לספק תרופות "באריזה הקרובה ביותר למרשם"
TheMarker: היקף זיופי התרופות בישראל ב-2008 הגיע ל-100-80 מיליון שקל
ברחבי העולם הולך ועולה היקף זיופי התרופות בעולם עם השנים. לפי ההערכות, הוא יגיע ב-2010 לכ-75 מיליארד דולר בשנה - כפול מ-2005.
TheMarker: חברת יישום של האוני' העברית, חתמה על הסכם רישיון במיליוני דולרים
רת יישום, החברה למסחור פטנטים של האוניברסיטה העברית, חתמה על הסכם רישיון עם חברת TheraCell האמריקנית למסחור טכנולוגיות תאי גזע המיועדות לשיקום עמוד השדרה
TheMarker: המעבר לתרופות גנריות חסך למשק האמריקאי 121 מיליארד דולר ב-2008
החיסכון למשק האמריקאי ב-2008 כתוצאה ממעבר לתרופות גנריות הגיע לסכום אדיר של 121 מיליארד דולר, 20% יותר מהשנה שקדמה לה - כך עולה מדו"ח חדש של חברת המחקר IMS שהתפרסם באחרונה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007