הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מיגרנות המלוות בהילה קשורות באוטם מוחי בנשים
07.07.09


נשים הסובלות ממיגרנות המלוות בהילה (aura) מציגות סיכון גבוה לפתח פגיעות מוחיות.
מחקר קוהורט שכלל 4,687 גברים ונשים שנולדו בין השנים 1907-1935 נותח בשנת 1967 ושוב בין השנים 2002-2006. במהלך הניתוח השני אף בוצעו סריקות MRI מוחיות.
החוקרים מצאו כי 361 הנשים שדיווחו על מיגרנות המלוות בהילה במהלך הניתוח הראשון של הקוהורט, היו בעלות סיכוי גבוה יותר לסבול מפגיעות מוחיות במהלך הניתוח השני שלו וזאת על פי סריקות ה- MRI שבוצעו.
שיעור המצאות הנגעים דמויי אוטם בצרבלום היה 23% בקרב נשים שדיווחו על מיגרנות המלוות בהילה וזאת ביחס לשיעור המצאות של 14.5% בקרב נשים אשר לא דיווחו על כאבי ראש כלל.
מחברי המחקר סיכמו ואמרו כי מיגרנות המלוות בהילה המופיעות בתקופת אמצע החיים עשויות לנבא המצאות מחלות בכלי דם צרברלים שיופיעו בקרב אותן נשים מאוחר יותר במהלך חייהן.

 


למאמר >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine  

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007