הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Epstein-Barr virus קשור בפרוגנוזה גרועה בקרב חולי Hodgkin's lymphoma
07.07.09


זיהום רדום של Epstein-Barr virus ,EBV הפוגע בתאי גידול בקרב חולים מבוגרים עםHodgkin's lymphoma מצביע על תופעות שליליות. כך טוען מחקר שפורסם בצורה מקוונת בכתב העת Journal of Clinical Oncology.
המחקר מצביע על כך שתאי גידול החיוביים לנוכחות EBV בקרב חולים מבוגרים עם Hodgkin's lymphoma קשורים בכישלון של טיפולי הקו הראשון.  מחברי המחקר בחנו 431 חולים אשר הגיל החציוני שלהם היה 35 בעת האבחנה. אחר החולים נערך מעקב ממוצע של 7.1 שנים ומתוכם 34% הציגו תוצאה חיובית לבדיקת EBV. למרות זאת מצאו החוקרים כי EBV השפיע אך ורק על שרידותם של חולים בגילאים 50-74. שרידות ללא כל תופעות נלוות נצפתה בקרב 60% מהחולים שהציגו תוצאה חיובית לנוכחות EBV וזאת לעומת 85% מהחולים שהציגו תוצאה שלילית לנוכחות EBV.
לאחר תקנון לגורמים כגון היסטולוגיה, stage, מחלה מפושטת וטיפול. השפעתו של הנגיף על השרידות נותרה משמעותית מבחינה סטטיסטית.
החוקרים סיכמו ואמרו כי נחוצים מחקרים נוספים שיבחנו האם חולים אלו ירוויחו מאסטרטגיות טיפול שונות שיכוונו כנגד הנגיף.

 


מקור הידיעה >>


J Clin Oncol 2009;27.

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007