הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פנוטיפ להיפרליפידמיה מהווה גורם סיכון להתקף לב מוקדם
07.07.09


נראה כי הפנוטיפ ל- familial-combined hyperlipidemia ,FCHL מהווה גורם סיכון משמעותי להיארעות MI בגיל צעיר מאוד, כך עולה מממצאי מחקר שפורסם בכתב העת European Heart Journal.
FCHL מאופיינת על ידי רמות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים, החוקרים ערכו מחקר פרוספקטיבי שכלל 102 חולים מתחת לגיל 40 ששרדו לאחר MI. כמו כן כלל המחקר קבוצת ביקורת בת 200 אנשים בעלי גיל ומגדר דומים שלא הציגו כל מחלת לב כלילית. כל חולי ה- MI נתבקשו לשלוח את הקרובים להם מדרגה ראשונה לבדיקות סקר של שומנים בדם. סך הכל נסקרו 37 משפחות ו- 120 בני משפחה.
FCHL נמצאה בקרב 38 חולים שהציגוMI  חריף (38%) ובקרב 5 אנשים מקבוצת הביקורת (2.5%). אבחנה של FCHL אושרה בקרב 16 חולים שהציגו MI חריף (76%) אשר אף הציגו את הפנוטיפ ל – FCHL והפנוטיפ ל- FCHL נמצא כקשור בסיכון גבוה פי 24 ללקות ב-MI  חריף.
בדיקת השומנים שנמצאה כקשורה ביותר עםMI  חריף בקרב אוכלוסייה זו היתה כולסטרול מסוג VLDL וכוסלטרול מסוג non-HDL.
מחברי המחקר מסרו כי ניתן לאתר בקלות FCHL, רופאים רבים ואפילו קרדיולוגים אינם מודעים לתסמונת ואחת ממטרותיו של המחקר הנוכחי היא להעלות את המודעות למחלה זו.
יש צורך במחקרים נוספים שינסו לבחון האם טיפול אגרסיבי במחלה מסוגל להפחית את שיעורי התחלואה והתמותה הנובעים מהתקפי לב.

 


למאמר >>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007