הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוהל ניפוק תכשירים המכילים מרכיב פעיל בעל פוטנציאל לשימוש לרעה
03.07.09


לאחר שנמצא כי קיים שימוש לרעה בתכשירים המכילים מרכיבים פעילים מסוימים, הוגדרו תנאים  לשיווק והגבלות על הניפוק של תכשיר המכיל מרכיב פעיל בעל פוטנציאל לשימוש לרעה להלן: מרכיב מוגבל. במסגרת זו  הוגבל שיווק חלק מאריזות התכשירים במרשם רופא בלבד.
הנוהל נכתב בעקבות המלצות צוות מומחים מיוחד שמונה לדון בחומר מסוים לאחר שבדק את המדיניות בעולם ואת התאמתה לשוק הישראלי על מנת לצמצם את תופעת השימוש לרעה תוך איזון עם הצורך לאפשר  זמינות ונגישות לתרופות.
הנוהל דן במרכיבים המוגבלים: קודאין, אפדרין ופסוידו אפדרין.
הנוהל  יכנס לתוקפו ביום 1 לנובמבר 2009


כותבת הנוהל: מגר' בתיה הרן- מנהלת אגף הרוקחות

 

 

 

לנוהל >>

 

למכתב הנוהל >>


הידיעה הועברה ע"י מגר' אלי מרום ,סגן מנהלת אגף הרוקחות , אגף הרוקחות, משרד הבריאות

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007