הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

TheMarker: פרסום התרומות בלי הסכומים - חסר ערך
03.07.09


עם כל הכבוד לחוק החדש המחייב את חברות התרופות לדווח על הגופים להם הן תורמות, שנולד במטרה ראויה להגביר את השקיפות סביב הקשר בין חברות התרופות למערכת הבריאות, נכון לעכשיו, מדובר בחוק כמעט ריק מתוכן, משתי סיבות מאוד פשוטות: החברות לא נדרשות לציין את סכומי התרומה, ולא את מטרת התרומה. כך, המידע המתקבל הוא חלקי ביותר וכמעט חסר ערך - לא ברור מה מרכז הכובד של התרומות, לאן הן מיועדות ולא ניתן לבצע השוואה אמיתית בין ההשפעה של החברות. האם, למשל, חברה שתורמת ל-30 גופים תורמת יותר מחברה שתרמה לארבעה גופים בלבד? כלל לא בטוח.אםמדובר ב-30 תרומות צנועות לעומת ארבע תרומות ענק - פיספסנו כאן את כל העניין.
מדוע החוק אנמי כל כך? בגלל לחץ של חברות התרופות: במקור, כלל התיקון לחוק סעיף המחייב גם דיווח כספי, אך בלחץ הלובי החזק של חברות התרופות ושל חלק מהארגונים הנתמכים, שחששו שאור השמש יצמצם את התרומות שהן מקבלים, הוסר הסעיף - והתוצאה לפנינו. אגב, החוק מאפשר לחברות שרוצות בכך לדווח על סכומים,
אך למעט חברה אחת - כולן בחרו שלא להסגיר את המספרים.

 


לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine 

 

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007