הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תה ירוק יעיל כנגד סרטן הערמונית?
03.07.09


ה- NHS ערך לאחרונה הערכת איכות הנוגעת לפרסומים אחרונים בתקשורת שטענו כי מרכיבים כימיים המצויים בתה ירוק עשויים להאט את התקדמותו של סרטן הערמונית.
ההערכה מסכמת את ממצאיו של מחקר קטן מסוג open-label עליו התבססו הפרסומים בתקשורת, המחקר כלל 26 גברים שהופנו לכריתה רדיקלית של סרטן הערמונית וטופלו בכמוסות של polyphenon E (מרכיב המצוי בתה ירוק). המחקר בחן את רמותיהם של סמנים ביולוגיים מסוימים בלבד וכלל לא העריך תוצאות קליניות.
ההערכה שבוצעה על ידי ה- NHS העלתה את הנקודות הבאות:
• באופן כללי, קשה להעריך את המשמעות הקלינית הנוגעת להפחתה באותם סמנים ביולוגיים. יתכן כי אף הפחתה מעטה ברמות ה- HGF עשויה להעיד על השפעה ביולוגית נרחבת על התקדמותו של סרטן הערמונית. מנגד המחקר הנוכחי לא העריך את התוצאות הקליניות עבור החולים אלא את השינויים ברמות הסמנים הביולוגיים בלבד.
• המחקר שנערך מוסר ובצדק כי נחוצים מחקרים ארוכי טווח על מנת להעריך האם הפחתת רמות ה- VEGF וה- HGF בסרום אכן מתורגמת לתוצאות קליניות טובות.
• החוקרים מציינים כי שיפור קל בלבד נצפה ברמות ה- PSA, נתון אותו יש לשקול בזהירות וזאת משום שרמות ה- PSA עשויות להשתנות כתוצאה מגורמים שונים אשר אינם קשורים בהתקדמות הסרטן. באופן דומה, יחסי הגומלין שבין רמות ה- IGF-I וה- IGFBP-3 בסרום ובין סרטן הערמונית אינם ברורים.
• מגבלה נוספת למחקר הינה העובדה כי הוא אינו כולל כל קבוצת ביקורת.
יש לבחון שנית את הממצאים במסגרתם של מחקרים גדולים, אקראיים, מבוססי פלסבו במהלכם יבחנו היתרונות של שימוש במינונים שונים, טיפול לפרק זמן ארוך ושילוב עם תרופות נוספות.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007