הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר: Vardenafil לטיפול ביתר לחץ דם ריאתי
03.07.09


מחקר חדש שנערך בסין מצא כי טיפול ארוך טווח ב- Vardenafil עשוי להועיל לחולים עם יתר לחץ דם ריאתי pulmonary arterial hypertension - PAH.
החוקרים הדגישו כי היעילות והבטיחות של השימוש בתרופה לפרק זמן ארוך הוערכו עד עתה באמצעות מקרים בודדים בלבד.
המחקר כלל 45 משתתפים עם PAH (אידיופתי, הקשור במחלות של רקמת חיבור, הקשור במחלות לב מולדות או הקשור ב- portopulmonary hypertension) שטופלו באחד מחמישה מרכזים רפואיים בין השנים אוקטובר 2006 וינואר 2008. כל החולים הציגו לחץ דם עורקי תוך ריאתי ממוצע - mean pulmonary artery pressure ,mPAP
גדול מ- 30 מ"מ כספית ומרחק הליכה מקסימאלי של 550 מטרים בתוך 6 דקות - maximum 6-minutes walking distance ,6MWD. הנחקרים טופלו ב- 5 מ"ג של vardenafil פומי מדי יום למשך חודש, שלאחריו הועלה המינון ל- 5 מ"ג BD בהתאם לסבילות. כמו כן לא הורשה כל שימוש בוזודילטורים במהלך שלושת החודשים לפני ובמהלך המחקר.
החוקרים מצאו כי לאחר 3 חודשים, ה- 6MWD עלה ב- 70.7 ± 78.4 מטרים ובהערכה הסופית (לאחר 14 ± 3 חודשים) אף עלה ל- 83.4 ±91.8.
שיפור משמעותי מבחינה סטטיסטית אף נצפה במספר משתנים המודינאמיים שנבחנו (mPAP ותנגודת כלי הדם).
תופעות הלוואי הנפוצות ביותר היו סומק (60%) וכאבי ראש (26.7%) אך מרביתם היו קלים ואף חולה לא הפסיק בגינם את הניסוי.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007