הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 30.06.09

 

הודעת חברת סאנופי אוונטיס לרוקחים
ב – 26 ליוני פרסם ירחון DIABETOLOGIA ארבעה מחקרים רטרוספקטיביים המתבססים על רשמי חולים (מאגרי מידע ממוחשבים). בפרסומים אילו נבחן הקשר בין השימוש באינסולין לעליה בהיארעות מקרי סרטן.
זינוק בהיארעות סוכרת מטיפוס 1 בילדים עד 2020
מחקר רישום רב-מרכזי זה, אשר פורסם החודש ב-The Lancet, בחן את מגמות ההיארעות של סוכרת מטיפוס 1 (type 1 diabetes) בקרב ילדים תחת גיל 15, באירופה.
יתר לחץ דם מגביר את הסיכון לקרע במסתם המיטרלי
מקרים אידיופתיים רבים של קרע ב- mitral chordae tendineae קשורים ביתר לחץ דם, כך מדווח צוות חוקרים מטייוואן בכתב העת Heart.
בדיקת CT מסייעת לשלול אדנומות של המעי והרקטום בקרב חולים בסיכון גבוה
Computed tomographic colonography מסייעת לשלול מצבים גידוליים מתקדמים בקרב חולים המצויים בסיכון גבוה, כך דווח ב- JAMA.
ניתוח משפר את המצב הלבבי בקרב סוכרתיים
מחקר חדש טוען כי עבור חולי סוכרת, ניתוח מעקפים עשוי לשפר את הפרוגנוזה הלבבית וזאת בהשוואה לטיפול תרופתי בלבד.
שילוב תרופתי להגנה על העצמות
לא נראה כי Rosiglitazone מגבירה את הסיכון לשברים בעצמות וזאת באם היא ניתנת בשילוב עם metformin.
גירוי אלקטרומגנטי לרצפת האגן עשוי להועיל לנשים הסובלות מחוסר שליטה בסוגרים
גירוי אלקטרומגנטי של רצפת האגן מסייע במצבים של אי שליטה על סוגרים בקרב נשים הסובלות מחוסר יכולת ליצור כיווץ שרירי מספק, כך דווח בכתב העת BJU International.
ה- HPA מפרסמת נתונים רבעוניים על שיעור הזיהומים ב- MRSA ו- Clostridium
ה- Health Protection Agency ,HPA פרסמה את הנתונים הרבעוניים הנוגעים לזיהומים ב- MRSA ו- Clostridium difficile באנגליה, ינואר עד מרץ, 2009.
כמה פעמים שוכחים הרופאים להודיע לחולה על בדיקה חריגה?
תוצאות בדיקה חריגה שלא נמסרת לחולה או שלא נרשמה בתיקו של החולה, עלולות להסתיים בפגיעה קשה בחולה. שיעור הפעמים שבו לא נמסר לחולה על התוצאה החריגה עומד על 7.1%.
גלובס: ביוליין הודיעה על התחלה של ניסוי שלישי לתכשיר להסרת נגעי עור
החברה דיווחה במקביל על הצלחה בניסוי תרופה של החברה לסכיזופרניה שמקלה על תסמינים קוגנטיביים בחיות מעבדה
צריכת אלכוהול משפיעה על ריכוזי ה- Adiponectin
צריכת אלכוהול מגבירה את ריכוזי ה- adiponectin, אך אפקט זה מושפע על ידי המגדר וסוג המשקה שנצרך. כך דיווחו חוקרים מגרמניה ב- Diabetes Care.
שימוש בתוספי תזונה, משקאות וחליטות לתינוקות ופעוטות עד גיל שנתיים
לאחרונה פונים הורים למשרד הבריאות ומבקשים מידע לגבי הבטיחות והיעלות של השימוש במשקאות, חליטות, תוספי תזונה ומוצרים נוספים לתינוקות ופעוטות. דף מידע זה מספק הסבר קצר בנושא.
חסר בוויטמין D גורם להאצת טרשת עורקים בחולי סוכרת מסוג 1
לדברי חוקרים מהמרכז לסוכרת של ילדים באוניברסיטת קולוראדו, חסר בוויטמין D הינו מצב שכיח שמהווה גורם סיכון חדש להתפתחות טרשת של העורקים הכליליים.
Sorafenib nexavar משפר הישרדות של חולי קרצינומה של תאי כליה
השלב השלישי של ניסוי קליני מבוקר על ידי פלצבו זה, אשר פורסם החודש ב- JCO, בחן את היעילות והבטיחות של Sorafenib ,Nexavar, לטיפול בחולי קרצינומה של תאי הכליה (renal cell carcinoma).
ניסיונות ההורים לגמול את הילד מהרטבת לילה מועיל או מזיק?
ממחקר מבוקר ואקראי שכלל 570 ילדים בני 4-5 אשר סבלו מהשתנת לילה עולה כי הרמת הילד לשירותים הובילה לשיעור משמעותי יותר של ילדים יבשים (37%) בהשוואה לקבוצת הביקורת (21%) וכן בהשוואה להרמה של הילד ובקשה לסיסמא או שימוש במערכת תגמול.
טפסי בקשה לאישור שיווק אצווה ראשונה ו- GSL מעודכנים
לרוקחים הממונים: המדור לבקרה רוקחית הוציא טפסי בקשה לשיווק אצווה ראשונה ו- GSL מעודכנים. נכתב ע"י המדור לבקרה רוקחית.
תזכורת לעדכון רשימת תכשירים מיובאים שלא ממדינות האיחוד האירופאי
לצורך גיבוש הסכם ההכרות עם האיחוד האירופי המכון לבקרות ולתקנים של חומרי רפואה מבקש להזכיר לחברות להעביר את המידע על מנת למפות את כל התכשירים המיובאים לישראל, למעט אלו אשר עוברים שחרור ((release באחת ממדינות האיחוד האירופי.
עירוי לעורק הכבד בשילוב כימותרפיה סיסטמית יעיל בהפיכת גרורות כבדיות לנתיחות
במסגרת מחקר שלב I שפורסם החודש ב-JCO טופלו 49 חולים עם גרורות לא נתיחות בכבד ממקור קרצינומה של המעי הגס בעירוי לעורק הכבד של floxuridine ו- dexamethasone בשילוב כימותרפיה סיסטמית שכללה Oxaliplatin ו-Irinotecan.
בדיקה מחודשת של ה- FDA שוללת את הקשר שבין cefepime ובין סיכון מוגבר לתמותה
ה- FDA קבע לאחרונה כי למרות החששות האחרונים, האנטיביוטיקה המוזרקת cefepime ,Maxipime אינה מהווה גורם סיכון גדול יותר לתמותה ביחס לחומרים אנטיבקטריאלים אחרים ממשפחת ה- β-lactam וכי התרופה עדיין מהווה טיפול נאות לאינדיקציות עבורן אושרה.
סקר אמריקאי: לאמריקאים אין מידע מספיק על תרופות גנריות
כמעט 30% מהאמריקאים לא יודעים או סבורים שתרופות גנריות אינן בעלות אותה יעילות כמו תרופות המקור.
גורמים המנבאים התפתחות נזק ללב וכלי הדם בקרב חולי SLE
מטרת מחקר זה, אשר פורסם החודש בעיתון Rheumatology, הינה לאתר מאפיינים מנבאים נזק עקב טרשת עורקים בלב וכלי הדם (atherosclerotic cardiovascular damage), בדגש על מאפיינים אתניים, בקרב חולי זאבת אדמנתית מערכתית (systemic lupus erythematosus).
בדיקות לזיהוי HPV אינן מגבירות את שיעורי האיתור של סרטן צוואר הרחם
שילוב הבדיקות לזיהוי HPV עם השיטה הנוכחית הכוללת בדיקת סקר שגרתית של liquid-based cytology ,LBC אינו מגביר את שיעורי הזיהוי של סרטן צוואר הרחם, כך טוענים חוקרים מבריטניה.
התרופה Zicam לטיפול בהצטננות קשורה במקרים של אובדן חוש הריח
מספר מקרים של טיפול בתרופה האינטראנזלית Zicam הנמכרת כ- OTC לטיפול בהצטננות נמצאו כקשורים באובדן ארוך טווח או אפילו קבוע של חוש הריח, כך הודיע ה- FDA.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007