הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 18.06.09

 

משרד הבריאות מזהיר ממשחות קולגייט מזוייפות
משרד הבריאות מזהיר את הציבור כי נמצאו בשווקים משחות שיניים הנחזות להיות קולגייט בצבע אדום מסוג "הגנה מקסימלית מפני עששת - Maximum Cavity Protection", החשודות כמזויפות.
ה- FDA פועל להגברת השקיפות בפעילותו
לאחר שנים בהן ה- FDA לא חשף את רוב המידע שבידו בשל הגדרתו כמידע סודי בידי חברות התרופות, הכריז ממשל אובמה על הקמת ועדה חדשה בראשות סגן מנהל ה- FDAשמטרתה להציע דרכים חדשות להגברת שקיפות הנתונים ב- FDA.
משרד הבריאות מחלקת הרישום: מערכת חדשה למסד נתוני תכשירים רפואיים
בהמשך לחוזר ר/43-09 מיום 25.5.2009, ועם הפעלת מערכת המיחשוב החדשה, אגף הרוקחות מרחיב את הבקשה לקבלת תקליטורים
טבעת וגינאלית מסוגלת לשחרר תרופות כנגד HIV
טבעת וגינאלית חדשה מסוגלת לא רק לשחרר תרופות נגד הריון אלא גם תרופות אנטירטרוויראליות מרובות ברמות אשר מסוגלות לעכב HIV, כך טוען דיווח שפורסם בכתב העת AIDS.
Rosiglitazone והסיכון הקרדיווסקולרי: נתונים חדשים ממחקר RECORD
לא נראה כי השימוש ב- Rosiglitazone מגביר את הסיכון לתחלואה או תמותה מסיבות קרדיווסקולאריות, כך עולה מהניתוח הסופי של מחקר RECORD שפורסם בגרסא המקוונת של כתב העת Lancet.
כנס העמותה הישראלית לצמחי מרפא, בנושא: צמחי מרפא והטיפול בסוכרת
כנס העמותה הישראלית לצמחי מרפא, בנושא: צמחי מרפא והטיפול בסוכרת יתקיים ביום שני, א בתמוז התשס"ט, 22 ביוני 2009 במרכז ההדרכה "בית סוראסקי" במרכז הרפואי ע"ש ח. שיבא (תל- השומר).
ה- FDA ממשיך לבחון בטיחות שימוש תרופות להפרעת קשב
ה- FDA הודיע לציבור המטפלים (פדיאטרים, ניארופסיכיאטרים ושאר גורמי בריאות) על המשך בחינת בטיחות השימוש בתרופות להפרעת קשב בילדים.
איכות שינה ירודה בבגרות קשורה בלחץ דם גבוה
מחסור בשעות שינה ושינה באיכות ירודה קשורים ביתר לחץ דם, כך פורסם לאחרונה ב- Archives of Internal Medicine.
עדויות נוספות לקשר בין תרופות לסוכרת מקבוצת ה- TZD לבין שברים
קבוצת חוקרים הציגה בכנס של ADA -American Diabetes Association את העבודה הגדולה ביותר שבדקה את הקשר בין לקיחת תרופות לסוכרת מקבוצת הTZD- thiazolidinedione-לבין הסיכון לשברים.
dronedarone מסוגלת להפחית את הסיכון לשבץ ב- 34%
התרופה dronedarone המיוצרת ע"י חברת סאנופי אוונטיס ( Multaq) מיועדת לטיפול בהפרעות בקצב הלב מסוגלת להפחית ב- 34% את הסיכון ללקות בשבץ בקרב חולי AF, כך עולה ממחקר בינלאומי חדש.
כ- 148,000 ילדים בארה"ב סובלים מתסמונת טורט
Tourette's syndrome פוגעת בכ- 148,000 ילדים ורבים מילדים אלו אף סובלים ממוגבלויות נוספות כגון הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות, כך דיווחו לאחרונה חוקרים מארה"ב.
מהו הטיפול הטוב ביותר עבור החולים הן בסוכרת והן במחלת לב?
חולים הן בסוכרת מסוג 2 והן במחלת עורקים כלילית מציגים שיפור דומה בין אם הם מטופלים ברהוסקולריזציה (revascularization) או בטיפול רפואי ובין אם הם מטופלים בסנסיטיזציה באינסולין או ב-insulin-provision therapy
TheMarker: נעורים מתרחבת בעקבות מחקר מוצלח על תרופת השינה סירקדין
חברת נעורים הישראלית, יצרנית תרופת השינה סירקדין, מחפשת שותפים עסקיים בקרב חברות התרופות הגדולות במטרה להרחיב את פעילותה לאסיה, דרום אמריקה וארה"ב - זאת בעקבות תוצאות של מחקר שהוכיחו כי התרופה יעילה לטווח ארוך
NICE ממליץ על בדיקות ל- coeliac בתסמינים עקשניים של מעיים ועייפות
תסמינים עקשניים מהקיבה ומהמעיים ועייפות ממושכת הם חלק מהסימנים שצריכים לעורר חשד ל-celiac כך נמסר לאחרונה מ- NICE.
שילוב תרופות מגביר את הסיכון לדימום משמעותי
חולים הנוטלים שילוב של אספירין ו- clopidogrel לאחר אירוע של TIA, עשויים להימצא בסיכון מוגבר לסבול מדימומים משמעותיים, כך עולה ממחקר בריטי חדש.
גלולה חדשה נגד הריון הושקה בבריטניה
Qlaira – גלולה חדשה נגד הריון (estradiol valerate ו- dienogest) שאושרה לשימוש באיחוד האירופאי בסוף שנת 2008 הושקה בבריטניה.
TheMarker: אוביקיור הצליחה בניסוי קליני נגד תופעות לוואי בטיפול בסכיזופרניה
חברת אוביקיור, השייכת לביולייט, הצליחה בניסוי קליני שני של שלב ראשון (Phase Ib) לבדיקת בטיחות במוצר חדש, המשלב שימוש בשתי תרופות לטיפול בסכיזופרניה, אשר מצמצמות את תופעות הלוואי שהינן השמנת יתר, ומחלות הנגזרות מכך
TheMarker: נפלה הצעת החוק לביטול תשלומי ההשתתפות העצמית בתרופות וטיפולים
נפלה הצעת החוק לביטול תשלומי ההשתתפות העצמית בתרופות וטיפולים. סגן שר הבריאות הצביע נגד ההחלטה.
TheMarker: משרד הבריאות אוסר על קופ"ח לגבות תשלום ממבוטח שלא הופיע לטיפול
עם יד על הלב, האם אתם מקפידים להודיע לקופת החולים על ביטול של ביקור מתוכנן? כנראה שלא כל המטופלים עושים זאת, דבר שגורם לעתים נזק כלכלי לקופות, שחלקן החלו באחרונה לגבות תשלום ממטופלים שלא מודיעים על ביטול
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007