הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 12.06.09

 

גיליון Medication Safety Alert- לתאריך 4.6.2009
גיליון Medication Safety Alert- לתאריך 4.6.2009
המחקר הרפואי עומד בפני קיצוצי תקציב של 40%
המחקר הרפואי עומד בפני קיצוצי תקציב שהינם תוצאה של המיתון הכלכלי הנוכחי, כך הזהירו לאחרונה ארגוני צדקה שונים.
לסטטינים עלולה להיות השפעה שלילית על חולים בטרשת נפוצה
הטיפול השכיח והיעיל להורדת כולסטרול במיליוני מטופלים ברחבי העולם, הסטטינים, עלול להשפיע לרעה על חולים בטרשת נפוצה (MS, Multiple Sclerosis) המטופלים במינונים גבוהים.
שינויים במדידות ה- HBA1C עבור חולי סוכרת
לשכת הבריאות בבריטניה הודיעה כי החל מה- 1.6.2009, יינתנו תוצאות כל בדיקות ה- HBA1C, הן במילימולים פר מול והן באחוזים, וזאת על מנת לאפשר השוואה נוחה של תוצאות המדידות בין מעבדות שונות בבריטניה וברחבי העולם.
PTU :FDA עשוי להגביר את הסיכון לפגיעות חמורות בכבד
ילדים ומבוגרים הנוטלים propylthiouracil ,PTU עשויים להימצא בסיכון מוגבר ללקות בנזק משמעותי לכבד, כולל אי ספיקת כבד ומוות, כך הודיע לאחרונה ה- FDA.
מומחים ממליצים על הרחבת חלון הטיפול בשבץ עבור חולים מסוימים
ניתן להרחיב את חלון הטיפול בשבץ עבור חולים מסוימים ל- 4.5 שעות מעת תחילת התסמינים, כך פרסמו יועצים מדעיים מה- American Heart Association ומה- American Stroke Association בכתב העת המקוון Stroke.
קווים מנחים חדשים ממליצים על עליה מתונה במשקל עבור נשים שמנות המצויות בהריון
על נשים שמנות (BMI 30 או יותר) להעלות 11-20 פאונד (4.5-9 ק"ג בערך) בלבד במהלך הריון של עובר אחד, כך טוענים קווים מנחים חדשים שפורסמו על ידי ה- Institute of Medicine.
תרופות נוגדות צרבת עלולות להגדיל את הסיכון לשברי צוואר הירך
לדברי החוקרים, אפילו שימוש קצר טווח בתכשירים נוגד נוגדי חומצה עלול להגדיל את הסיכול לשברים בצוואר הירך.
חיסון כנגד עמילואיד בטא מסוגל לסלק צברים שנוצרו בסיבי שריר שלד בעכברים
חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה דיווחו לאחרונה כי חיסון המסוגל לפנות את החלבון amyloid-beta משריר השלד, משפר את היכולת המוטורית בקרב חיות החולות ב- inclusion body myositis ,IBM.
WHO ממליץ על הכנסת חיסון לרוטהוירוס לחיסונים המוענקים ע"י המדינות
WHO ממליץ על הכנסת החיסון נגד הרוטהוירוס לחיסון הניתן ע"י המדינה. ההמלצות באות בעקבות ממצאים קליניים המצביעים על הפחתה בשלשולים חריפים בקרב אוכלוסיות בהן יש תמותה גבוהה של ילדים.
היתרונות והחסרונות של הטיפול באספירין כמניעה ראשונית של מחלות כלי דם
השימוש באספירין לצורך מניעה ראשונית של מחלות קרדיווסקולריות הינו בעל ערך לא ברור, כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה בכתב העת Lancet.
די-פארם קבלה אישור להתחלת ניסוי קליני שלב 3 שלDP-b99 בחולים בשבץ מוחי איסכמי
די-פארם הודיעה כי בקשתה ל – New Investigational Drug (בקשת IND) לניסוי קליני בשלב III עם התרופה 99b-DP לטיפול בשבץ מוחי איסכמי אושרה ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA).
ה- FDA מפרסם רשימה של תרופות הנמצאות בבדיקה בקשר לבעיות בטיחות
ה- FDA הוציא את הדיווח הרבעוני שלו לתרופות שנמצאות בבדיקה בגלל אפשרות לבעיות בטיחות מתוך הנתונים שהתקבלו ב- FDA לתקופה שבין 10-12/2008.
Rizatriptan מספק הקלה מהירה יותר של כאבים ממיגרנה ביחס ל- Almotriptan
Rizatriptan מספק הקלה מהירה יותר בכאבים הנובעים ממיגרנה חריפה בהשוואה ל- almotriptan והתרופה אף מועדפת על מרבית החולים, ממצאי המחקר החדש פורסמו בכתב העת Headache.
קו-אנזיםQ10 מסוגל לשפר פעילות אנדותל בחולי סוכרת מסוג 2 המטופלים בסטטינים
תוספת של coenzyme Q10 ,CoQ10 משפרת את הדיספונקציה האנדותליאלית בקרב חולי סוכרת מסוג 2 המטופלים בסטטינים, כך עולה מתוצאותיו של מחקר שפורסם בכתב העת Diabetes Care.
אחד מכל שלושה אנשים מעל גיל 40 מצויים בסיכון ליפול
בעיות תוך אוזניות המשפיעות על האיזון, פוגעות באחד מכל שלושה אנשים מעל גיל 40 ועשויות להגביר את הסיכון לנפילות פי 12, כך נטען במחקר חדש.
גלובס: רוש צפויה להשתתף בהשקעות של פונטיפקס בעשרות מיליוני דולרים
Roche תשקיע לאורך חמש שנים בחברות חממה ובצברי חברות בשלבים מתקדמים יותר. מדובר במודל ייחודי עבור רוש שאינו קיים במדינות אחרות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007