הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם דיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך תפחית צורך באינסולין לחולות בסוכרת הריון?
03.06.09


מחקר אוסטרלי חילק אקראית 63 נשים החולות בסוכרת הריון (gestational diabetes) לקבלת טיפול בדיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך או לדיאטה מקובלת עתירה בסיבים (ובעלת אינדקס גליקמי גבוה). החוקרים ניסו לבחון האם דיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך מסוגלת להפחית את הצורך לשימוש באינסולין במהלך ההיריון בקרב נשים הסובלות מסוכרת הריון ללא כל השפעה על ההיריון או על הלידה.
במחקר נכללו נשים בגילאים 18-40 עם תינוק יחיד, ללא ממצא קודם של סוכרת הריון, עם אבחנה נוכחית של סוכרת הריון והופעה לביקורת דיאטטית בין שבועות 28-32 של ההיריון. במחקר לא נכללו נשים הנוטלות תרופות המסוגלות להשפיע על רמות הגלוקוז בדם או בעלות מצבים סיסטמיים שונים.
29% מהנשים בקבוצה אשר ניזונה מהדיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך נזקקו לאינסולין, 59% מהנשים בקבוצה אשר ניזונה מהדיאטה בעלת אינדקס גליקמי גבוה נזקקו לאינסולין.
9 מתוך 19 נשים אשר עמדו בקריטריונים להתחלת טיפול באינסולין הצליחו להימנע מכך על ידי מעבר לדיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך וכמו כן דיווחו החוקרים כי לא נצפו שינויים במהלך ההיריון והלידה בין שתי קבוצות הנשים.
החוקרים סיכמו ואמרו כי עבור נשים עם סוכרת הריון, דיאטה בעלת אינדקס גליקמי נמוך הינה בטוחה, נסבלת וקלה. דיאטה שכזו מפחיתה משמעותית את הצורך באינסולין ללא כל השפעה שלילית על ההיריון או על הלידה.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 


 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007