הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו בעל השפעות ארוכות טווח על הפרעות שינה
03.06.09מחקר חדש מצא כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו יעיל כ- zolpidem לטיפול בהפרעות שינה.
cognitive behavioural therapy ,CBT עשוי להוביל לשיפור משמעותי וארוך טווח על איכות השינה בקרב הסובלים מנדודי שינה, כך טענו לאחרונה חוקרים מקנדה.
הטיפול בתרופות היפנוטיות כגון zolpidem הוא הטיפול המומלץ על ידי ה- NICE אך פעמים רבות טיפול שכזה מביא להקלה קצרת טווח בלבד בנדודי השינה.
החוקרים בחנו את ההשפעה של CBT בלבד למול ההשפעה של CBT בשילוב עם zolpidem בקרב 160 אנשים בגיל הממוצע 50, הסובלים מנדודי שינה מתמידים.
הנבדקים חולקו אקראית לטיפול ב- CBT בלבד או לטיפול ב- CBT כתוספת ל- 10 מ"ג zolpidem מדי יום לפרק זמן של 6 שבועות ולאחריו CBT למשך 6 חודשים נוספים.
הנבדקים נתבקשו למלא יומנים יומיים והם אף נוטרו במעבדת שינה לפרק זמן של 7 לילות.
סך הכול מצאו החוקרים כי CBT לבד, או בשילוב עם zolpidem הפחית את פרק הזמן שלקח לנבדקים להירדם ושיפר את איכות השינה במהלך ששת השבועות הראשונים של המחקר אך התוצאות הטובות ביותר לפרק זמן ארוך נראו בקרב הנבדקים שטופלו ב- CBT בלבד. קבוצה זו הראתה אחוזי שיפור גבוהים יותר (68%) וזאת בהשוואה לקבוצה שטופלה בטיפול המשולב (42%).

 


לידיעה>>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007