הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוגדי חומצה קשורים בסיכון מוגבר ללקות בדלקת ריאות הנרכשת בבית החולים
03.06.09


 
השימוש בתרופות נוגדות חומצה (acid-suppressive medications) קשור בסיכון מוגבר ללקות בדלקת ריאות הנרכשת בבית החולים, כך טוען מחקר אבחנה פרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA.
החוקרים בחנו רשומות מידע אלקטרוניות של קרוב ל- 64,000 מבוגרים שאושפזו במרכז רפואי אחד למשך 3 ימים לפחות לאורך 4 שנים. כמחצית מהחולים נרשמו proton-pump inhibitors ,PPIs או histamine-2–receptor antagonists ,H2RAs במהלך האשפוז.
ניתוח מתוקנן מצא כי שיעור האבחונים של דלקת ריאות הנרכשת בבית החולים היה גבוה משמעותית בקרב חולים שטופלו בנוגדי חומצה וזאת ביחס לחולים אשר לא טופלו בתרופות הללו ( 5% לעומת 2%).
כאשר נבחנו התרופות עצמן, מצאו החוקרים כי PPIs אך לא H2Ras קשורות משמעותית עם דלקת ריאות. אך ממצא זה לא השיג חוזק סטטיסטי מספק.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007